דרגי במסר למשקיעים:" כדאי להתרגל למצב של תנודתיות גבוהה ביבשת"

לדבריו, אם יהיו שינויים בתוכנית ההקלה הכמותית הם יכולים להיות רק הגברת התמריצים ולא הקיצוץ שלהם
 | 
אירופה, צילום: Getty images Israel
בתחילת היום (ד') הבנק המרכזי באירופה הודיע כי הוא מותיר את הריבית ביבשת כריבית אפסית. בשעה זו (16:00), מריו דרגי, נגיד הבנק המרכזי מופיע במסיבת עיתונאים, בה הוא מסביר את השקפת הבנק על כלכלת אירופה ואת מעשיו.
מסיבת העיתונאים של דרגי מתרחשת ברקע לירידה מאז סוף אפריל בשווי האג"ח של מדינות אירופה. דרגי ציין מספר אפשרויות שבגינן התרחשה ירידת הערך באחרונות, אך באופן כללי הוא טוען כי למשקיעים כדאי להתרגל למצב בו נרשמת תנודתיות גבוהה בשווקי אירופה. 
בנובמבר האחרון הודיע  הבנק המרכזי באירופה כי הוא יוצא בתוכנית להקלה כמותית במסגרתה ירכוש אג"ח ממשלתי ביבשת בשווי של 60 מיליארד דולר לחודש. בנוגע לשאלה האם הבנק מתכוון לשנות את תוכניותיו, ענה דראגי כי הוא מובך מעצם השאלה. לדבריו, אם יהיו שינויים בתוכנית הם יכולים להיות רק הגברת התמריצים ולא הקיצוץ שלהם.
בנוגע למצבה של יוון והקושי שלה בהשבת החובות, דרגי ענה כי כל הסכם יהיה צריך להיות הוגן לשני הצדדים. כמו כן  הוא חייב להבטיח צמיחה כלכלית אם כי חייב גם להיות עמיד פיננסית לטווח הארוך. 
נציין כי ציפיות הצמיחה של הבנק המרכזי באירופה עומדים על 1.5% בשנת 2015, 1.9% בשנת 2016 ו-2% בשנת 2017. ציפיות האינפלציה האחרונות של השוק באירופה השנה עומדים על 0.3%, הציפיות של 1.5%בשנת 2016 ו-1.8% בשנת 2017.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה