בנק אוף אמריקה מכה את התחזיות, מניית הבנק עולה ב-2.4%

למרות סביבת ריבית בעייתית, הבנק מציג גידול קטן בהכנסות, בעיקר בעקבות תוצאות טובות של חטיבת המסחר של הבנק. הבנק ביצע רכישות חוזרות בהיקף של 7.6 מיליארד דולר ברבעון האחרון
|
בנק אוף אמריקה, צילום: istock

עונת הדו"חות בוול סטריט ממשיכה לצבור תאוצה, כאשר הפוקוס היום הוא על בנק אוף אמריקה (סימול:BAC) שמצליח להציג טובות יחסית, למרות סביבה כלכלית בעייתית. מניית הבנק מגיבה בעלייה של 2.4%. נציין כי הדיווחים כי וורן באפט שוקל להגדיל את אחזקותיו בבנק מעניקות רוח גבית למניה (לכתבה המלאה). 

הבנק מדווח על הכנסות של 22.8 מיליארד דולר, גבוה מהתחזיות המוקדמות בשוק שציפו להכנסות של 22.58 מיליארד דולר. למרות התנהגות שוק האג"ח בחודשים האחרונים, ההכנסות של הבנק מריבית עלו ב-1% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, כאשר הגידול במספר ההלוואות מאזן את הירידה בריביות. מרווח הריבית נטו (Net Interest Margin) ירד ברבעון האחרון ב-4 נק' בסיס בלבד לרמה של 2.41%. ההכנסות שלו תלויות בריבית הסכתמו ב-10.62 מיליארד דולר, מעל הצפי המוקדם.

מרווח הריבית נטו של הבנק: פגיעה חלשה מהורדות הריבית האחרונות

בשורה התחתונה, הבנק רושם רווח נקי של 5.8 מיליארד דולר או 0.56 דולרים למניה, לעומת רווח נקי של 7.2 מיליארד דולר ברבעון המקביל אשתקד. 

מבחינת נזילות, יחס ההון רובד1 של הבנק ירד ברבעון האחרון ל-11.4%, לעומת יחס של 11.7% ברבעון השני של השנה. הבנק ביצע ברבעון האחרון רכישות חוזרות של מניות בהיקף של 7.6 מיליארד דולר, ושילם דיבידנד של 1.7 מיליארד דולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות