משקיעים במניות לפני דוחות? זה מה שאתם צפויים לקבל

בנק ההשקעות האמריקני גולדמן סאקס מנתח את כדאיות ההשקעה במניות בימים שלפני פרסום הדוחות
 | 
פריצת רמת התנגדות, צילום: Getty images Israel
עונת הדוחות בוול סטריט נמצאת בעיצומה ובינתיים למרות כל האזהרות, החברות הגדולות מצליחות להכות את תחזיות האנליסטים. רבים מאמינים כי השקעה במניות לפני אירוע משמעותי כגון דוחות כספיים משולה להימור. ואכן, ברוב המקרים הדבר לא רחוק מכך, גם האנליסטים הוותיקים ביותר בשוק מתקשים לסמן את כיוון המניה ערב פרסום הדוחות.

כעת, מחקר חדש של מחלקת האופציות בבנק ההשקעות גולדמן סאקס מספק כמה תובנות מעניינות. המחקר שניתח נתונים של 19 השנים האחרונות הראה כי לא רק שמניות נוטות לעלות לאחר פרסום הדוחות, אלא גם מצליחות להכות את השוק בימים שלאחר מכן.

"על פי המחקר שלנו, המניה הממוצעת עולה לאחר הדוח 0.7% ומשיגה תשואה טובה יותר בשיעור של 0.4% משל מדד ה-S&P500 בחמשת הימים הבאים" ציינו בגולדמן סאקס. אז נכון, לא מדובר פה בזינוק מרשים או בעליה מטאורית אך שימוש נכון, עקבי ומושכל במידע הזה יכול בהחלט להעניק רווחים נאים למשקיעים מסוימים.

"קנייה של אופציות CALL לפני דוחות של חברות, העניקה רווח ממוצע של 14% והייתה רווחית לאורך השנים בין 1996 ל-2015." הוסיפו בגולדמן. יחד עם זאת בבנק מציינים ואומרים כי זוהי לא אסטרטגיה מצוינת וכי מצוי בה סיכון רב שאינו מתבטא בתשואה.

עוד ממצא מעניין במחקר של הבנק היה כי מניות שסבלו מביצועים חלשים בשבועיים שלפני הדוח "נטו לתגובה חיובית חזקה לאחר פרסום הדוח". אחת הסיבות לכך על פי הבנק היא שמשקיעים רבים נוטים לצמצם פוזיציה בימים שלפני פרסום הדוח בכדי להימנע מסיכון של אכזבה גדולה ונפילת המניה ולאחר מכן משקיעים מחדש במניה לאחר שאי הוודאות סביבה נעלמה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה