הזינוק בריביות מגיע לשוק הדיור האמריקני, לראשונה מזה כחודשיים הריבית על המשכנתא קפצה

לאחר זינוק בחודש האחרון בריביות על אגרות החוב הממשלתיות, הריבית על המשכנתא בארה"ב קופצת השבוע. מגמה דומה תתרחש גם בישראל?
|
סוף עידן הכסף הזול?

החשש להפסקת עידן הכסף הזול בעולם אשר הביא לזינוק חד בריביות על אגרות חוב ממשלתיות, שזינקו לשיאים של 18 חודשים, מתחיל לתת את אותותיו בשוק הדיור האמריקני, כך עולה מהדיווח השבועh של חברת פרדי מאק. ע"פ הדוח השבועי שפרסמה החברה היום,  לראשונה מזה חודשיים נרשמה עלייה בריביות על המשכנתאות.

כל 3 סוגי המשכנתאות התייקרו השבוע: הריבית על משכנתא ל -30 שנה עומדת נכון לשבוע זה בממוצע על 4.03%. בעוד שהריבית על משכנתא  ל-15 שנה עומדת על 3.29%, ול-5 שנים עומדת על  3.21%. נתונים אלו הם שינוי מגמה לחודשיים האחרונים, שבהם הריבית על המשכנתאות ירדה באופן קבוע.
  
בהקשר זה חשוב לציין, כי המגמה בריביות על המשכנתאות בארץ מקבילה להתנהגות הריביות בארה"ב בשנה האחרונה: זינוק בריביות לאחר בחירתו של טראמפ בנובמבר האחרון, וירידה בחודשים האחרונים. לפי חלק גדול מההערכות הסיבה המרכזית להתקררות שוק הדיור בארץ היא העלייה הדרמטית בריביות על המשכנתאות בשנה האחרונה. אין ספק, כי יהיה מעניין לראות אם שוק המשכנתאות בארץ ימשיך בקורלציה לשוק המשכנתאות בארה"ב, דבר שיכול להשפיע מהותית על כיוון המחירים בארץ.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות