חזקה בקנדה: מישורים קיבלה היתר בנייה ל-162 יח"ד צפונית לטורונטו

חברת הבת סקייליין קיבלה את האישורים לפיתוח הנמל ההיסטורי של פורט מקניקול. צפי לפיתוח עתידי של 1,000 יח"ד נוספות
|
גיל בלוטרייך, צילום: מישורים

חברת מישורים +0.1% מישורים 1,034 +0.1% מישורים בסיס:1,033 פתיחה:1,033 גבוה:1,036 נמוך:1,030 תמורה:199,962 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה היום (א') כי סקייליין המחזיקה בנמל ההיסטורי פורט מקניקול מצפון לטורונטו, קיבלה באיחור של מספר שנים את האישורים הנדרשים לפיתוח הנמל הכולל מאות מגרשים על המים ומאות יחידות דיור בסמוך לקו המים.

במסגרת התוכניות שאושרו, נתקבל אישור מיידי לבנייה עצמית ב-115 מגרשים בקו ראשון לאגם, וכן אישור מיידי לבניית 47 יחידות דיור עם נוף לאגם. במהלך החודשים הקרובים צפויה הוועדה לאשר היתרים לבניית 542 יחידות דיור נוספות . סך הכול היתרי הבניה למתחם הנמל יכללו 704 יחידות דיור, מהן 137 מגרשים בבניה עצמית. סקייליין צפויה להתחיל את שיווק המגרשים ויחידות הדיור במהלך הרבעון השני של שנת 2014, כאשר מחיר מגרש ינוע בין 199 ל-249 אלפי דולר קנדי ומחיר ממוצע ליחידת דיור יהיה כ-250 אלף דולר קנדי.

פיתוח עתידי של מעל 1,000 יח"ד נוספות
במסגרת תוכנית הבינוי נקבעו השטחים הציבוריים הכוללים שבילי הליכה, שטחים ירוקים ושטחי מסחר. בכוונת סקייליין להקים במתחם הנמל מרינה עם 360 רציפי עגינה. בנוסף למתחם הנמל, בבעלות סקייליין כ 3,200 דונם נוספים לפיתוח עתידי של מעל 1,000 יחידות דיור נוספות לאורך רצועת חוף הסמוכה לנמל באורך של כ-11 ק"מ במפרץ גו'רג'יאן ביי (Georgian Bay ).

גיל בלוטרייך, נשיא מישורים: "מדובר בפרוייקט מורכב שהצריך אישורים מיוחדים מעצם מיקומו על המים. הנמל הוא אחד המקומות האטרקטיביים ביותר מצפון לטורונטו ואחד הפרוייקטים הבודדים שנותרו שעדיין מסוגל להציע מגרשים לבנייה עצמית בהיקף גדול על המים. אני שמח שלמרות מספר התנגדויות, מועצת העיר קבלה את התוכניות שלנו ללא תנאים מגבילים. לאור קבלת האישורים נתחיל לשווק מגרשים ולממש את בנק קרקעות האטרקטיבי שלנו הזמין כעת לבניה. מאחר ולסקייליין אין חוב בפרויקט אנו מאמינים כי כתוצאה ממכירת מגרשים אלו בפרויקט נוכל להציף ערך רב לחברה ולבעלי המניות שלה".

הזכויות לפרויקט נרכשו ב-6.8 מיליון דולר קנדי
בשנת 2007 רכשה סקייליין את הזכויות בפרויקט בתמורה ל-6.8 מיליון דולר קנדי. בשלב א', שכבר הושלם בעבר, מכרה סקייליין כ-48 מגרשים על המים במחיר ממוצע של 440 אלף דולר קנדי למגרש ובהיקף כולל של למעלה מ-2121 מיליון דולר קנדי תוך החזרת כל עלות הרכישה והפיתוח.

אישורי הבניה למתחם הנמל בפורט מקניקול התעכבו במשך שנים כתוצאה מחוסר יכולת של הוועדה המקומית לעבד תוכניות בניין עיר מורכבות בסדרי הגודל שסקייליין הגישה למיתחם. עצם העובדה שמדובר במתחם שמוקף מים משלושה עברים, אישורו הצריך מערך נוסף ומורכב של גורמים (איכות הסביבה, רשות האגמים והימים, הגנה על בעלי חיים ימיים ועוד).

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות