כלכלני איזיפורקס: הדולר עדיין חזק, כל עוד האירו מתחת ל-1.32 דולר מגמת הירידה תימשך

במסחר שקל-דולר, רמות המפתח נשארות 4.0200 ו- 4.2500 שקל לדולר, כאשר פריצה של אחת מאלו תאשר את המשך המגמה בכיוון הפריצה
|
כלכלני איזיפורקס: הדולר עדיין חזק, כל עוד האירו מתחת ל-1.32 דולר מגמת הירידה תימשך

הדולר התחזק במהלך שבוע המסחר שחלף מול מרבית המטבעות העיקריים. לאחר ימים של עליות שערים, השווקים הפיננסיים התאפיינו בירידות והתגברה שנאת הסיכון בקרב הסוחרים, דבר שסיפק רוח גבית למטבע האמריקאי.

בנאום שנשא חבר הפדרל ריזרב, וורש, נאמר כי הכלכלה האמריקאית סובלת מבהלה שתלווה אותה עוד תקופה ארוכה, דבר שצפוי להעיב על התאוששותה של הכלכלה המקומית. כלכלני איזיפורקס אומרים בסקירה השבועית כי "למרות שהקורלציה בין אהבת הסיכון לדולר התפוגגה קצת לאחרונה, אפשר להגיד כי לאחר שבוע המסחר האחרון היא חיה ובועטת".

בדו"ח ישיבת הבנק המרכזי נאמר כי שיעור האבטלה צפוי להמשיך לגדול בתקופה הקרובה נוכח המצב השורר בכלכלה הגלובלית. חיזוק לכך אפשר למצוא בנתוני התעסוקה שיצאו טובים מהצפי אך עדיין קרובים מאוד לשיא כל הזמנים של 674,000 שנרשם בשבוע שעבר. נתון הסחר יצא טוב מהצפי גם כן, זאת לאור הירידה בהיקף הייבוא. השבוע צפוי נגיד הבנק המרכזי, ברננקי, לנאום ואמורים להתפרסם נתוני התחלות בניה ותעסוקה.

לאחר סוף השבוע הארוך בשווקים הפיננסיים העולמיים בעקבות חג הפסחא יתקיים שבוע מסחר מקוצר ברב הבורסות אך יתפרסמו מספר רב של נתונים כלכליים בעיקר בארה"ב. הסוחרים יתמקדו בנתוני האינפלציה בארה"ב ובגוש האירו ובנתוני בתפוקה התעשייתית. בנוסף יתפרסמו נתונים על שוק הבתים בארה"ב והסוחרים ירצו לדעת האם ההתאוששות שנרשמה בשוק הבתים בחודש פברואר המשיכה גם בחודש מרץ. במהלך השבוע ינאם נגיד הבנק הפדראלי בן ברננקי פעמיים בנאומים שיכולים להשפיע על המסחר המטבע האמריקאי.

האירו נחלש בשבוע שעבר מול המטבע האמריקאי. חבר הבנק המרכזי של גוש האירו, ג'ורג' פרובופולוס, התבטא ואמר כי לעניות דעתו הריבית תופחת ב-0.25% לרמה שפל היסטורי של 0.75%. זאת במידה ואנו נמשיך להיות עדים להתדרדרות הכלכלית. באיזיפורקס מציינים כי "ללא צל של ספק התבטאות שכזו לא סיפקה לסוחרים סיבה לרכוש את האירו והחלישה אותו".

מבחינת נתונים, נתון המכירות הקמעונאיות הצביע על ירידה נוכח החמרת המצב הכלכלי ואיתו הירידה בביקושים. מדד המחירים ליצרן הצביע על הירידה החדה ביותר מאז 1999. "הנתונים השליליים רק מעלים את הסיכויים לקיומה של בגוש האירו". השבוע צפויים להתפרסם ,תפוקה תעשייתית ואת שבוע המסחר יחתום נאום של נגיד הבנק המרכזי, טרישה.

מבחינה טכנית, האירו ירד מתחת לרמת התמיכה ב- 1.3200 וכל עוד הוא נמצא מתחתיה מגמת הירידה בערכו של האירו בכל הטווחים נמשכת. עליה מחודשת של האירו מעל לרמה זו תשנה את התמונה לטווח הקצר בלבד ותחזיר אותו לטווח המחירים בו שהה בתקופה האחרונה 1.3200-1.3700. ירידה מתחת ל-1.3100 תחזק את מגמת הירידה, אומרים באיזיפורקס.

בנוגע למסחר מול השקל אומרים באיזיפורקס כי הדולר הצליח בסופו של דבר לשמור בשבוע שעבר על רמת התמיכה ב-4.1000 כך שמגמת העלייה שלו מול השקל נשמרת. רמות המפתח נשארות 4.0200 ו- 4.2500 שקל לדולר, כאשר פריצה של אחת מאלו תאשר את המשך המגמה בכיוון הפריצה. הנטייה היא להמשך התחזקות הדולר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות