כיצד להשוות בין קרנות נאמנות ?

אייל חיים סמנכ"ל שיווק ומנהל השקעות, פריזמה אקספרט, בוטיק קרנות נאמנות. בעולם ההשקעות של ימינו, בחירת הקרן הנכונה יכולה להיות משימה לא פשוטה גם ליועץ ההשקעות המנוסה ובוודאי ללקוח הממוצע.
|
כיצד להשוות בין קרנות נאמנות ?

בתעשייה ישנן היום 1,024 קרנות נאמנות במספר קטגוריות. הקטגוריות עצמן לא הומוגניות ולדוגמא בקטגוריית כללי - עומדות זו לצד זו עקרות בית סולידיות (קרנות ללא מניות) לצד דוגמניות מסלול פרועות (קרנות 50% אג"ח).

אני ממליץ על 3 כללי אצבע לבחירת הקרן:

א. סיכון: קבע את מידת הסיכון שאתה רוצה לקחת ולפי זה בחר את הקרן - ולא להיפך. בדוק את החשיפה המנייתית ואת תנודתיות הקרן בעבר (סטיית תקן 12 חודש).

ב. זהות המנהל: ברר מי מנהל הקרן, מה עשה בעבר ומהי המתודולוגיה שלו. כמה כסף הוא מנהל. זה נשמע מסובך אבל בעזרת מחלקות השיווק הנמרצות וקווי המידע, ניתן לברר זאת בקלות. מנהל הקרן הוא מנהל ההשקעות שמנהל בפועל את הקרן ולא בית ההשקעות בו הקרן נמצאת.

ג. תשואות ודרוגים: השווה את תשואת הקרן לקרנות דומות. בדוק מול יועץ ההשקעות שלך את דרוג הקרן בדרוגים חיצוניים (למשל כוכבי מידע זהב) ופנימיים (מערכות דרוג של הבנקים).

*אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות