מדד המעו"ף – עדיין לא סיים את התיקון

השווקים מגבשים תבנית " ראש וכתפיים " המעידה על שלב מהותי בתיקון
|
מדד המעו"ף – עדיין לא סיים את התיקון

מה אפשר לעשות שתיקונים טכניים אינם תוכנית כבקשתך. בסקירה האחרונה, כמו גם בסקירה המצולמת, הערכתי שכיוונם של השווקים בכלל ומדד המעו"ף בפרט אמור להיות מעלה בתקופה הקרובה, כאשר למדד המעו"ף נקבע יעד מינימאלי שעמד סביב רמת 830 הנקודות. ירידות המחירים החדות שחוו ה שווקים בימים רביעי וחמישי, דרדרו אותם מדרגה מטה, נוטעים את התחושה כאילו אפסה כל תקווה ומגמת הירידה מחסלת כל חלקה טובה ומאיימת לדרדר את מדד המעו"ף לתחתיות השאול.

אלא שלא כך פני הדברים, וחרף ירידות אלו, השווקים בכלל ומדד המעו"ף בפרט, לא איבדו שמץ מחיוניותם ומחדוות העליות. בסקירה הנוכחית, אתווה מספר תנאים פשוטים ובסיסיים שבהתקיימם, יחזרו השווקים לתוואי עולה שעשוי לשחרר לא מעט לחץ.

הסיבות

ארבעה מרכיבים מניתי בסקירות האחרונות, משותפים לכל הבורסות באשר הן. אפשר למצוא אותם בשלושת המדדים המובילים בארצות הברית, בבורסות אירופה, במדד ניקיי וכמובן גם אצלנו. המרכיבים הללו והעובדה שהם משותפים לכלל הבורסות, מביאה אותי למסקנה ולפיה התקופה הקרובה צפויה להתאפיין בעליות כאשר אפשר לסמן את רמת השפל שרשמו השווקים לפני פרק זמן קצר כתחתית אחונה לטווח של לפתות שבועות מספר. זו המסקנה אליה הגעתי בסקירות האחרונות והיא עודנה בתוקף. את הדינאמיקה המתקיימת בטווח הקצר, אסביר מיד.

1.ירידה המחירים שנרשמו בימים רביעי וחמישי בבורסות חו"ל כמו ירידות המחירים החדות שנעלו את שבוע המסחר בשוק המקומי, יצרו מבנה מחירים הלובש צורה מוכרת של "ראש וכתפיים". תבנית זו ידועה כמתקיימת בסיומן של מגמות ירידה וכמבשרת היפוך, לפחות זמני. טוב נעשה אם נחדל להתייחס לתנודתיות ונתחיל לתת משקל למבנה המחירים.

2.כפי שאפשר לראות על גרף מדד המעו"ף, כמו גם על גרפים יומיים של כל המדדים המובילים. ירידה המחירים האחרונות מייצגות בנייתה של "כתף ימין". כתף שמאל נקבעה ברמת 728 הנקודות, "הראש" ברמת 708 הנקודות ואילו "כתף ימין" מתגבשת כעת.

3.בתחתית הגרף אפשר לראות שני מדדי . ומדד החפיפה סטייה. שניהם מראים בבירור תהליך של סטייה חיובית השמור בעיקר למצבים של היפוכי מגמה.

הנתונים הללו המשותפים לכל המדדים המובילים מעידים שלא אפסה האפשרות לעליות וכי שמירה על מספר תנאים בסיסיים תוביל לעליות משמעותיות.

התנאים

על השווקים לשמור על שני תנאים בסיסיים כדי לייצר גל עליות משמעותי :

1.ראשית על כל השווקים לשמור (פחות או יותר), על רמות התחתית שנקבעה בתאריך 12 לאוקטובר במדד המעו"ף מצויה תחתית זו סביב רמת 728 הנקודות.

2.שנית, על השווקים לשבור מעלה את רמת השיא שנקבעה במהלך השבוע. במדד המעו"ף אנו מדברים על רמת 797 הנקודות. אירוע כזה ישלים את תבנית הראש והכתפיים ויזניק את השווקים לרמות בהן נקבתי ואף למעלה מהן.

סיכום

ההערכות אם כן נותרות על כנן. התיקון עדיין לא הושלם וכפי שהערכתי בתקופה האחרונה כך אני מעריך גם כעת. השווקים בתיקון והסיכויים לגל עליות משמעותי נותרים בעינם.* אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

* הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות