מה עשו מנהלי התיקים בחודש יוני? ובמחצית הראשונה של 2019?

בחודש החולף, כמו גם במחצית הראשונה של השנה, נרשמו עליות שערים חדות במרבית המדדים המובילים. בחודש יוני מנהלי התיקים הגדילו חשיפה למניות בחו"ל ומכרו אג"ח קונצרני ומתחילת השנה בעיקר ניצלו מזומנים לרכישת מניות בחו"ל
|
(2)
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי, אילוסטרציה, צילום: Istock

לאחר חודש מאי, שאופיין בירידות שערים, הגיע חודש יוני ושימש כתמונת ראי. מדדי המניות בארץ ובחו"ל עלו בצורה חדה  - ת"א 125 עלה ב-3.5%, S&P500  עלה כ-6.9% ו-DAX הגרמני עלה ב-5.7%. גם מדדי האג"ח בארץ ובארה"ב רשמו עליות שערים נאות. בחודש יוני, מנהלי התיקים הגדילו חשיפה למניות בחו"ל ומכרו אג"ח קונצרני.

תיקי השקעות בחשיפה מנייתית גבוהה (30%) הציגו את התשואות הגבוהות ביותר בחודש יוני ועדיין שומרים על ביצועים עודפים בבחינת 12 החודשים האחרונים. התיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 30%, המרכזים את מרבית כספי החוסכים (למעלה מ-50%) רשמו תשואה של כ-1.52% בחודש יוני, התיקים בעלי חשיפה מנייתית של עד 20% רשמו תשואה של כ-1.19%, והתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 10% הציגו תשואה של כ-0.87%.

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

בחודש יוני מנהלי התיקים קנו מניות בחו"ל ומכרו אג"ח קונצרני
על פי אומדנים שנערכו על ידי קלי פרימיום מקבוצת קלי אודות אפיקי התיקים המנוהלים הפופולאריים ביותר, אשר מרכזים את מרבית כספי החוסכים, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 30% למניות בחודש יוני, היו הגדלת רכיב המניות בחו"ל בכ-4% והגדלת רכיבי האג"ח הממשלתי השקלי ב-1.4% והממשלתי צמוד המדד ב-3%. מנגד נרשמה ירידה של כ-1.6% ברכיב האג"ח הקונצרני השקלי וירידה של כ-1.1%% ברכיב האג"ח הקונצרני הצמוד.

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

על פי אומדני קלי פרימיום, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 20% למניות בחודש יוני, היו הגדלת רכיב המניות בחו"ל בכ-2.2%, והגדלת רכיב המניות בישראל בכ-1.1%, כנגד הקטנת רכיב האג"ח הקונצרני הצמוד בכ-0.8% והקטנת החשיפה לאג"ח חו"ל בכ-2.1%.

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

בסיכום חצי שנתי, השווקים עלו חזק
עליות השערים בחצי הראשון של השנה נראו בכל אפיקי ההשקעה וסייעה לכך סביבת הריבית הנמוכה כאשר האפיק היחיד שאיכזב היה הדולר שנחלש מול השקל. בתוך כך, S&P500 עלה ב-17.3%, הנאסד"ק רשם זינוק של כ-22.7%, ה-DAX הגרמני עלה ב-17.4%, ומדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו בסיכום חצי שנתי תשואה חיובית של עד כ-11.4%.

בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד רשמו במחצית הראשונה של השנה תשואה חיובית גבוהה של עד 6.3%, וגם בשוק האג"ח הממשלתי המקומי, מדד ממשלתי כללי רשם עלייה נאה של כ-4.3%.

במחצית הראשונה של 2019 מנהלי התיקים השתמשו במזומנים לרכישת מניות בחו"ל
על פי אומדני קלי פרימיום, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 30% למניות במחצית הראשונה של 2019, היו הגדלת רכיב המניות בחו"ל בכ-5.5% והגדלת רכיב המניות בישראל ב-3.1%. מנגד נרשמה ירידה של כ-3.2% ברכיב האג"ח הקונצרני השקלי וירידה של כ-6.2% ברכיב המזומן (עו"ש ופקדונות).

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

על פי אומדני קלי פרימיום, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 20% למניות במחצית הראשונה של 2019, היו הגדלת רכיב האג"ח הקונצרני השקלי בכ-3.1%, והגדלת רכיב המניות בישראל בכ-5.1%, כנגד הקטנת רכיב המזומן בכ-6.9% והקטנת החשיפה לאג"ח חו"ל בכ-3.1%.

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

הבהרה: חלק מהשינויים בשיעורי החשיפה לאפיקי ההשקעה השונים נובעים מתנודות בשוק, כלומר משינויים פאסיביים ולא בהכרח משינויים אקטיביים שבוצעו על ידי מנהלי התיקים.

מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי מבוסס על מאות תיקי לקוחות קבוצת קלי, המנוהלים על ידי מנהלי ההשקעות המובילים. התשואות הינן תשואות של לקוחות בפועל במונחי ברוטו בניכוי דמי ניהול ועמלות. התיקים הנבדקים הינם תיקים שלא ביצעו שינוי מדיניות במהלך התקופה הנמדדת וקיימים תקופה מלאה. מדד הייחוס אליו אנו משווים את ביצועי מנהלי התיקים מורכב בחלק האג"חי ממדד האג"ח הכללי ובחלק המנייתי מפיצול בין מדד המניות ת"א 125 ומדד MSCI AC ביחס של 60%, 40% בהתאמה. תשואות מדדי הייחוס כוללות הפחתות דמי ניהול וכן ניכוי עמלות בשיעור 1.2% שנתי. התשואות המוצגות מתייחסות לתיק ספציפי או לממוצע תיקי השקעות והרכבם אינו תואם בהכרח את הרכב תיק ההשקעות האישי, מאחר שהתיק מותאם לצרכי הלקוח ולטעמיו. אין בתשואות העבר להעיד על יכולתו של מנהל התיקים להשיג תשואות דומות בעתיד.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  תוסיפו לתשואות את דצמבר 2018 (ל"ת)
  משה 13/07/2019 08:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  למה אין תשואות מתחילת שנה לא עשו טוב? (ל"ת)
  מנהל השקעות 11/07/2019 16:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות