"דו"חות דיסקונט מתחת לצפי, מורידים המלצה לתשואת שוק"

לאחר שהמניה עלתה בכ-10% מתחילת השנה במחלקת המחקר של IBI בית השקעות סבורים שאין יותר אפסייד משמעותי במניה
|
בנק דיסקונט, צילום: אלכסנדר כץ
לאחר עלייה של כ-10% מתחילת השנה במניית דיסקונט +0.57% דיסקונט 1,575 +0.57% דיסקונט בסיס:1,566 פתיחה:1,565 גבוה:1,584 נמוך:1,565 תמורה:32,676,402 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ובתגובה לדו"חות הבנק שפורסמו הבוקר (לכתבה המלאה), בבית ההשקעות IBI מורידים המלצה למניה לתשואת שוק. "בנק דיסקונט פרסם דו"ח מתחת לצפי עם עלייה בהכנסות מריבית נטו מצד אחד ומהצד השני עלייה בהוצאות להפסדי אשראי כתוצאה מתמהיל האשראי. מתחילת השנה מניית דיסקונט עלתה בכ-10% והתקרבה למחיר היעד שלנו של 13.5 שקלים למניה, כך שנכון לעכשיו, אנו סבורים שהמניה נסחרת מעט מתחת לשווי הכלכלי שלה", מציינים ב-IBI.
"בנק דיסקונט פרסם דו"ח מתחת לצפי עם תשואה להון של 7.9% ברבעון ותשואה להון של 9.3% בשנת 2018 כולה. בנטרול סעיפים חד פעמיים (דוגמת הוצאות תכנית ההתייעלות ומימושים בדיסקונט קפיטל) התשואה להון עמדה על 9.3%, נמוך ביחס לרבעוני ההשוואה שבהם נרשמה תשואה להון מנוטרלת של כ-10.5%" מציינים ב-IBI.
 
תמצית תוצאות בנק דיסקונט בשנה החולפת

מקור: מחלקת המחקר של IBI בית השקעות 
 
הכנסות הריבית נטו של הבנק צמחו בשיעור של 9.5% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד וב-IBI מציינים כי השיפור הינו "הודות לעליית הריבית ולתמהיל האשראי שנוטה לאשראי קמעונאי – מעל לצפי שלנו ושל הקונצנזוס".
עם זאת, ההוצאות להפסדי אשראי היו גבוהות יחסית ועמדו בשיעור של כ-0.42% מסך האשראי ברבעון. לעומת ההוצאות להפסדי אשראי ב-12 החודשים האחרונים אשר עמדו על כ-0.34% מסך האשראי הממוצע, זאת לאחר מספר רבעונים בהם נרשמה מגמת ירידה בסעיף זה. בבית ההשקעות מעריכים כי שיעור הוצאה להפסדי אשראי כמו זה שנרשם ברבעון הנוכחי מייצג יותר לשנים הקרובות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות