רזניק: "בשוק מצפים להורדת ריבית נוספת - רואים זאת בתשואות המק"מ"

האג"ח השקליות והצמודות מזנקות היום עד 0.8% בתגובה להורדת הריבית. מנהל תחום האג"ח בלאומי שוקי הון מאמין שמגמת עליות המחירי תימשך, אך הקצב יתמתן לאחר העליות החדות שנרשמו בחודש החולף
 | 
דודי רזניק
שוק האג"ח הממשלתי בישראל ממשיך להגיב למהלך הורדת הריבית המפתיע של פישר ולרשום גם היום (ה') עליות חדות של עד 0.8% במחירי האג"ח השקליות והצמודות. זאת, גם לאחר חודש של עליות חזקות מאוד, בו מחירי האג"ח השיקליות הארוכות עלו ב-3.3%, והאג"ח הממשלתי הצמודות הארוכות עלו בכ-3%.

לדברי דודי רזניק, מנהל תחום האג"ח בלאומי שוקי הון "הורדת תומכת בכל אפיקי ההשקעה ולכן רואים כרגע גם עליות במחירי האג"ח על רקע ירידת התשואות שמתאימות את עצמן לפער מול ריבית , וגם עליות בשוק המניות על רקע ירידת מחיר הכסף שמגביר את הצורך ביצרת תשואות בתיקי המשקיעים באפיקים אלטרנטיביים".

לדבריו, "ממה שקורה למק"מ ניתן ללמוד כי בשוק מצפים להורדת ריבית נוספת, מאחר והתשואה של המק"מ ירדה לרמה של כ-1.4%, נמוך מריבית בנק ישראל הנוכחית שנקבעה על 1.5%".

"מה שאנחנו רואים כרגע זה שהשוק מונע מהציפיות להורדת ריבית נוספת בארץ, ופחות מהמגמה בעולם, ששם דווקא רואים בימים האחרונים ירידה במחירים ועלייה בתשואות. במיוחד בולט הדבר באג"ח הממשלתיות הארוכות. אני חושב שבסה"כ שוק האג"ח המקומי מפגין עוצמה מאוד חזקה וכל עוד לא יקרה שינוי משמעותי, כמו עליית תשואות מאוד חזקה בעולם, ניתן להעריך שהשוק ימשיך להפגין עוצמה".

על העליות החדות שנרשמו בחודש האחרון בשוק האג"ח הממשלתיות אומר רזניק, "בקצב הזה אי אפשר להמשיך כמובן, לכן אני צופה שקצב העלייה יתמתן, אך לדעתי מגמת העלייה תישמר, כל עוד מדובר על סביבת ריבית כל כך נמוכה ועל העדר אלטרנטיבות".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה