כשלו המגעים למכירת גיוון, אך דנקנר לא מוותר, ינסה למכור את השליטה

הודעת גיוון כי היא מפסיקה את תהליך המכירה לוחצת את המנייה מטה. דנקנר רוצה למכור את חלקו בגיוון בבלוק אחד
 | 
(2)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
הנסיונות של קבוצת אידיבי שבשליטת נוחי דנקנר להכניס עוד מזומנים לקופתה בדרך של מימוש החזקות בחברות הבנות, שוב נתקלות בבעיה. חברת {גיוון} אימג'ינג בה מחזיקה דסק"ש (ישירות ובאמצעות חברת אלרון) ב-45.5% הודיעה כי היא מפסיקה את תהליך המכירה של 100% ממניות החברה עליו הודיעה לפני כשלושה חודשים.

על רקע הודעה זו החליטה דסק"ש להעמיד את חלקה בחברה למכירה, מה שמעיד על האמון של דנקנר כי ניתן יהיה למכור את חלקו בחברה לפי שווי גבוה יותר מהשווי שבו מוערכת החברה בקרב הרוכשים הפוטנציאליים.

גיוון אימג'ינג, שנעזרה בברקליס קפיטל, ניסתה לתפור עסקה במסגרתה תימכר החברה או תמוזג עם חברה אחרת, במטרה להעלות את השווי לבעלי המניות ולמקסם את צמיחת החברה המייצרת גלולות צילום לאבחון מחלות וגידולים במערכת העיכול.

"לאחר בחינה מקיפה, החליטה פה אחד ועדת המנהלים שמינה החברה לבחינת התהליך, כי המשך הניסיונות להוציא לפועל את התוכנית האסטרטגית הזו של החברה כרוכה בביצוע רכישות ושיתופי פעולה, שדרושים על מנת לספק את ההזדמנות הטובה ביותר כרגע לשיפור הערך למחזיקי מניות החברה", נכתב בהודעת החברה ומתכוונת לכך שלעת עתה היא רואה את המשך הפעילות השוטפת של החברה באופן עצמאי כאסטרטגיה המועדפת עליה על פני מכירה או מיזוג.

בנוסף מודיעה החברה כי בעלת השליטה בה, חברת דיסקונט השקעות הודיעה לה כי היא מתכוונת להמשיך ולנסות למכור את חלקה ב-45.5% ממניות החברה באופן ישיר או עקיף, בבלוק אחד. אין ביטחון כי מהלך ספציפי שכזה או עסקה שכזו אכן תתרחש.

גיוון ציינה בהודעתה כי היא אינה מחויבת להמשיך ולעדכן באשר לתוצאות המכירה של דסק"ש, אם וכאשר היא תתרחש.

מניות החברה נסחרות בבורסה של ת"א ובוול סטריט לפי שווי של כ-2.1 מיליארד שקל שהם כ-570 מיליון דולר בעוד שדנקנר עדיין חושב שניתן יהיה למכור את חלקו בה לפי שווי הקרוב יותר לכמיליארד דולר, שווי שבעיני החברה עצמה לא נראה כעת כריאלי.

אלרון מחזיקה ב-22.43% מהון המניות של גיוון, דיסקונט השקעות מחזיקה ב-15.56% והציבור מחזיק ב-33.41% יו"ר הגירקטוריון בגיוון הוא ישראל מקוב שהיה בעבר מנכ"ל טבע ומנכ"ל החברה הוא נחום שמיר. ברבעון השלישי של 2012 דיווחה גיוון על מכירות בסך 509 מיליון שקל הרווח הנקי שלה עלה ב-59% ל-36.3 מיליון שקל.

מחכה לאישורים רגולטוריים

בתגובה להודעת החברה אומר היום סטיבן טפר, הפארמה והביומד של הראל פיננסים, כי "גיוון אופטימית לגבי האישורים מה-FDA בארה"ב ומיפן לקפסולה למעי הגס ולכן לא מוכנה להתפשר על המחיר ומפסיקה המגעים למכירת החברה".

"להערכתנו, צפויה עלייה מסוימת בשווי גיוון לאחר קבלת האישורים, אך עלייה משמעותית יותר צפויה רק אחרי שהחברה תבנה את השוק, תשיג שיפוי ביטוחי, תשכנע את הרופאים ותציג צמיחה משמעותית במכירות של הקפסולה החדשה למעי הגס.

טפר ממשיך להמליץ על המניה "קנייה" במחיר יעד של 22 דולר למניה. להערכתו, "מחיר המניה הנוכחי גילם סיכוי נמוך לעסקה ולכן הידיעה לא אמורה להביא לירידה משמעותית במחיר המניה. נהפוך הוא, הציפייה לאישורים רגולטורים בהמשך השנה אמורה לתת תמיכה חיובית למניה".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  קומבינות דנקנר גיוון הגיעה לקפאון לכן הוא מוכר (ל"ת)
  ארץ. חדשה 15/01/2013 21:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כנסו
  אם אתם חושבים...כנסו 15/01/2013 09:12
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שכשימכור ישלם את האגחים-תישכו מיזה,הוא לא ישר וזה בלשון המעטה,לא ישלם וכן יעשה תיספורות.
  סגור