וול סטריט נעלה יום הפכפך במגמה מעורבת: סינרון צנחה 12.7%

לאחר שהודיעה כי התוצאות לרבעון השלישי יהיו נמוכות מצפי האנליסטים. דו"חות בנק אוף אמריקה החזירו היום לבמה את נושא הריבית. נתוני המאקרו היו פושרים והוסיפו להצביע על צמיחה מתונה. פוליקום זינקה 7.38% במחזור ער
|
וול סטריט נעלה יום הפכפך במגמה מעורבת: סינרון צנחה 12.7%

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר במגמה מעורבת. לקראת סגירת המסחר עברו המדדים להיסחר בעליות קלות, כאשר המשקיעים נאבקו להשאיר את המדדים בטריטוריה הירוקה למרות לחץ המוכרים שהגיע בעקבות שלל נתונים שליליים שנוחתים היום על המשקיעים: החל מנתוני מאקרו פושרים וכלה בדיווחי החברות שמצביעים עדיין על בעיות שנבעו מהמשבר.

הנתון השבועי לתביעות דמי האבטלה פורסם היום והצביע על זינוק של 28,000 במספר התביעות, לפיכך הועלו החששות כי המצב בשוק העבודה עדיין שביר.

עונת הדוחות ממשיכה להתחמם, ובנק אוף אמריקה , הבנק השני בגודלו בארה"ב, דיווח על ירידה חדה ברווחי הרבעון השלישי, פרייזר מדווחת על חיוב של 2.8 מיליארד דולר ונוקיה מלהיבה עם קפיצה בלתי צפויה ברווח בהמשך לעלייה במשלוחים. המשקיעים ממתינים לתוצאותיהן של מנהיגות העדר הנותרות גוגל ואלי-לילי.

למרות הכל, ואחרי כל מה שנאמר, היום שוב עולה השאלה הניצחת מה יחליט ה'פד' ב-31 לאוקטובר. החוזים על ה'פד' כבר החליטו, מצביעים כעת על סיכויי של 70% להפחתה בריבית בסוף החודש. רק לשם השוואה לאחר פרסום הדוחות של בנק אוף אמריקה היום,הם גילמו ציפייה של 45% להורדה של 0.25% בשיעורי הריבית, מציפייה של 25%, אמש.

אמש, סגרו המניות האמריקניות את המסחר במגמה מעורבת אחרי שמחירי הנפט הגואים ריסקו את העליות שנרשמו בתחילת המסחר. למרות זאת, מדד הטכנולוגיה, הנאסד"ק, הצליח לשמור על העליות לאחר שקיבל את תוצאותיהן של מובילות הטכנולוגיה אינטל ו- United Technologies, אשר הכו את התחזיות.


מדד הנאסד"ק סגר בעלייה של 0.24% לרמה של 2,799 נקודות, סגר בירידה של 0.02%, לרמה של 13,889 נקודות.

זירת המט"ח

הדולר נופל היום לרמות שפל למול האירו לאחר שהבנק השני בגודלו בארה"ב, בנק אוף אמריקה, הצהיר על רווחים נמוכים מתחזיות האנליסטים, שנבעו בעיקר מהפסדי מסחר. לפיכך גוברות הספקולציות כי הפדרב ריזרב יפחית את הריבית שוב.

האינדקס שמודד את הדולר למול המטבעות העיקריים נופל לשפל של כל הזמנים לאחר שבנק אוף אמריקה הצהיר על מחיקות של כ-4 מיליארד דולר ברבעון השלישי לבדו. גורמים אלו מחזקים את החששות כי משבר הדיור פוגע ברווחים המצרפיים והצמיחה הכלכלית. היאן והפרנק השווצרי מתחזקים בהשפעת המשקיעים שמגייסים הון להשקעות מסוכנות יותר, במימון המטבע היפני.

נפט

החוזים העתידיים על הנפט לנובמבר סגרו היום בשיא נוסף -89.47 דולר לחבית, כאשר החולשה של הדולר למול המטבעות העיקריים היוותה את הקטליזטור העיקרי, כמו כן החששות משיבושים באספקה מצד עירק סיפקו תמיכה לעליית המחירים היום. הנפט לנובמבר סגר בעלייה של 2.07 דולר ברמה של 89.47 דולר לבית. לפני כן, עוד הספיק הנפט לרשום שיא תוך יומי של 89.78 דולר.

במאקרו

בנוסף ליתר האינדיקטורים הכלכליים הפושרים של השבוע מגיע היום גם נתון התביעות הראשוניות לדמי אבטלה של השבוע שהסתיים ב-13 לאוקטובר. הנתון רשם עלייה של 28,000 דורשים חדשים מהשבוע שעבר, כך שמספרם עומד על 337,000. משרד העבודה האמריקני, הודיע לסוכנויות הידיעות כי לא היו גורמים חדשים השבוע שיכלו להשפיע על התוצאות.

הצמיחה המתונה עלולה להימשך לתוך שנת 2008, כך עולה מדו"ח האינדיקטורים המובילים שפורסם היום, הראו שהאומדן העתידי לצמיחה הכלכלית בארה"ב עלה רק 0.3% בחודש ספטמבר. שבעה מתוך עשרת האינדיקטורים המובילים רשמו שיפור בחודש ספטמבר, עם עלייה חדה באינדיקטור המכירות. הירידה באשרות הבנייה היתה האינדיקטור השלילי המשפיע ביותר. האינדקס רשם עלייה של 0.3% בחודש ספטמבר לעומת החלשות של 0.6% בחודש אוגוסט. הגורמים המרכזיים לשיפור היו ירידה בתביעות לדמי אבטלה, והעליות שנרשמו בשווקי המניות.

הייצור במדינת פילדלפיה התקרר מעט בחודש אוקטובר, וסימל צמיחה כלכלית מתונה. אינדקס ה'פד' למדינת פילדלפיה רשם קריאה של 6.8 נקודות לעומת 10.9 נקודות בחודש ספטמבר, כך הודיע הבנק המרכזי היום. (קריאה מעל 0 הנקודות מסמלת על התרחבות בקצב הייצור).
מניות במרכז

ענקית הקמעונאות, וול מארט, חוזרות היום למוקד העניינים, הפירמה חתכה את מחיריהם של 15,000 פריטים השבוע- גידול של 20% מהורדות המחירים של השנה שחלפה. חלק מההוזלות, כוללות ערכות למידה של פישר פרייס וטוסטר אובן של Black & Decker שימכר מעתה במחיר של 24.88 דולר.

אתמול לאחר הסגירה, דיווחה EBAY INC על מעבר להפסד עקב מחיקת נתח נכבד מהשקעתה במפעילת הטלפונים Skype, למרות שבהוצאת החיוב הזה התוצאות היו הרבה מעל הערכות בוול סטריט.

מניות E-Trade Financial נסחרו היום במגמה שלילית, אחרי שהחברה עברה להפסד בלתי צפוי של 58 מיליון דולר בעקבות מחיקת חובות הקשורות למשכנתאות ולהלוואות הקשורות לשוק המגורים.

ענקית התוכנה הגרמנית SAP פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2007. מהדוחות עולה, כי ההכנסות הסתכמו ב-2.42 מיליארד אירו - עליה של 9% לעומת 2.21 מיליארד אירו ברבעון המקביל בשנת 2006 בזמן שהרווח הנקי הסתכם ב-408 מיליון אירו, עליה של 10% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

בין החברות הנכללות היום ברשימת המדווחים לבורסה Bank of America שהיה צפוי לרשום רווח של 1.06 דולר למניה ברבעון השלישי דיווח על נפילה של 32% ברווח ל-82 סנט למניה, ברבעון המקביל אשתקד רשם הבנק רווח של 1.18 דולר למניה. הכנסות הבנק נפלו ל-16.3 מיליארד דולר מ-18.49 מיליארד דולר.

אחריה, חברת התרופות PFIZER גם מאכזבת, דיווחה על ירידה של 77% ברווח ל-761 מיליון דולר עקב הוצאה חד פעמית של 2.8 מיליארד דולר הקשורה לפיתוח המוצר החדש שלה Exubera. למרות זאת, הרווחים המאוחדים של החברה עקפו את התחזיות. פרייזר גם הורידה את תחזיותיה לשנה כולה. הציפיות בשוק היו לרווח של 52 סנט למניה.

חברת Eli Lilly & Co גם צפויה לדווח על רווח של 87 סנט למניה. אחרי המסחר תפרסם ענקית החיפוש באינטרנט GOOGLE את תוצאותיה. בעלי המניות צפויים לרשום רווח של 3.78 דולר למניה.

ישראליות במרכז

מניית טבע חו"ל רשמו היום מחזור מסחר דליל. ענקית התרופות האתיות, חברת נוברטיס, פרסמה היום את דוחותיה לרבעון השלישי. מהדוחות עולה שהחברה הצליחה לשלש את רווחיה הרבעונים בעקבות עלייה של 9% בהכנסות.

מניות חברת אורמת טכנ מושכו גם היום את תשומת הלב. אתמול, פורסם בעיתון "ידיעות אחרונות", כי בני הזוג יהודה ויהודית ברוניצקי מתכוונים למכור את אחזקותיהם באורמת (חברת האם של אורמת טכנ) לקרן אייפקס לפי שווי של כ-9 מיליארד דולר. יחד עם זאת, באורמת ובאייפקס הכחישו אתמול את כל הפרסומים.

מניית טאואר חו"ל, נסחרה ברקע להודעת החברה אתמול, כי החלה בייצור סדרתי של חיישני תמונה (cis) למצלמות אבטחה ופיקוח עבור חברת viti הטיוואנית. על פי הערכות בשוק, עסקה זו צפויה להכניס לחברה מיליוני דולרים בשנה. טאואר תדווח ב-4 לנובמבר.

מניות פוליקום (סימול: PLCM), הספקית הבינלאומית המובילה של פתרונות תקשורת מאוחדים לתקשורת ושיתוף פעולה, נסחרות בהמשך לפרסום הדוחות לרבעון השלישי שהסתיים ב-30 בספטמבר, 2007. הכנסות החברה הסתכמו ב-240.0 מיליון דולר, לעומת 173.2 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2006. כפי שדווח בעבר, רכישת ספקטרלינק על-ידי פוליקום הושלמה ב-26 במרס 2007. ספקטרלינק תרמה להכנסות הנקיות של החברה ברבעון השלישי של 2007 סך של 37.8 מיליון דולר. הרווח הנקי שלא לפי GAAP הסתכם ב-32.8 מיליון דולר או ב-35 סנט למניה, בהשוואה ל-24.5 מיליון דולר או 27 סנט למניה ברבעון השלישי של 2006.

חברת ביגבנד רשתות הודיעה היום כי תערוך שורה של הדגמות פרטיות שנועדו כדי לאפשר לחברות התקשורת להכיל עוד אפליקציות וידאו מתקדמות למודעות הפרסומת שהן מציגות. הפתרונות המוצעים כוללים שידורי טלויזיה דיגיטלים, IPTV ופרסום מקוון. כל אלו יוצגו בשבוע הבא בועידת ה- TelcoTV. התצוגה הציבורית של החברה תתקיים בביתן 531 בין התאריכים 23 עד ה-25 לאוקטובר, בקונגרס העולמי שבג'ורג'יה שבמכרז אטלנטה. כמו כן החברה הביעה נכונות לבצע הדגמות פרטיות ללקוחות בנפרד לתצוגה.

יצרנית ציוד הלייזר המדיקלי, סינרון צופה כי הרווח לרבעון השלישי יהיה נמוך מציפיות האנליסטים כתוצאה מעיכובים בייצור שני מוצרים, הודעה זו גררה אחריה ירידה של 10% במחיר המניה. מוקדם יותר השנה רשמה המניה שפל של 52 שבועות כאשר נסחרה במחיר של 18.67 דולר למניה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות