השבוע בוול סטריט - דריכות לקראת האירוע המרכזי

השוק כבר מתמחר העלאת ריבית בדצמבר. הנה המיקוד של האנליסטים בשוק לקראת ההודעה הקרובה
 |  (5)
ג'נט יילן, צילום: גטי אימג'ס ישראל
לקראת פתיחת שבוע המסחר מעבר לים עיני המשקיעים נשואות לעדכון הריבית  של הפד' ביום רביעי הקרוב, וזאת במסגרת מסיבת העיתונאים האחרונה של יו"ר הפד' ג'נט יילן רגע לפני החלפתה בג'רום פאוול. השוק מתמחר העלאת ריבית בהודעה הקרובה בסבירות של 100%, ויהיה מעניין לראות את ההודעה של הפד' לגבי התוואי להמשך.
רפי גוזלן, כלכלן ראשי ב-IBI: "מה שיעניין את השוק יותר מהריבית זה לראות את התחזיות קדימה של הפד' מאשר מה שיש ליילן להגיד. הדגש יהיה על איך הפד' מפרש את רפורמת המס, כאשר בסבירות גבוהה, הוא יראה את הצמיחה ואת האינפלציה בשיעורים קצת יותר גבוהים מאשר ההערכה שהייתה קודם לכן, כלומר הוודאות שנכנסה למערכת סביב רפורמת המס תביא לעדכונים כלפי מעלה של תחזיות הצמיחה והאינפלציה".
"בהקשר של דו"ח תעסוקה האחרון, הוא תומך בהעלאת הריבית, סה"כ שוק העבודה ממשיך להיות סביב תעסוקה מלאה ותוספת מועסקים גבוהה, זה שהשכר לא עולה בקצב מהיר בסה"כ אומר שאין סיבה להאיץ את הקצב. השוק רואה לנגד עיניו עוד העלאות ריבית אבל לא קצב מהיר שלהן וזה בעצם מה ששומר על השוק".
"אם נלך רבעון או שניים קדימה, סביר יהיה לצפות לקצבים קצת יותר מהירים של אינפלציה, אולי הפד ירמוז בכיוון הזה, ואז תגובת השוק יכולה להיות פחות נוחה. בסה"כ השוק מאוד נהנה היום מהתשואות הארוכות נשארות סביב ה-2.3%-2.4%".
אורי גרינפלד, פסגות: "הסיפור הגדול הוא לא החלטת הריבית כי שם זה די ברור שהריבית תעלה, וזה לא יפתיע בשום צורה. סימן השאלה הגדול הוא לגבי מה הפד' יגיד לגבי התחזיות שלו קדימה. הסיבה היא שכבר היום יש פער גדול בין התחזיות של הפד' מספטמבר לבין הציפיות בשוק. הפד מדבר על 3 העלאות ריבית ב-2018 ועוד 2 העלאות ריבית ב-2019 והשוק לגמרי לא שם ולא מאמין שהפד יכול להעלות את הריבית יותר מדי".
"אם מסתכלים על מה שקרה מאז ספטמבר, אנחנו רואים כמה וכמה אירועים שיכולים לגרום לפד' להעלות את התחזיות שלו. התחזיות של ספטמבר לא כוללות השפעות שיכולות להיות מרפורמת המס של טראמפ ויכול להיות שעכשיו כשיודעים מה יהיה ברפורמה, ייתכן וחלק מחברי הודעה יכניסו את ההשפעות ואז יוכלו לדבר על אינפלציה מהיר יותר ועל העלאות ריבית מהירות יותר, וזה עלול לגרום לפער גדול יותר בשוק".
"בספטמבר האינפלציה הייתה במגמה של ירידה ובחודש האחרון היא עלתה קצת, שוק העבודה נראה טוב, אלה דברים שעלולים לגרום לפד להעלות תחזיות. החשש של השוק צריך להיות מכך שהתחזיות של הפד יתעדכנו כלפי מעלה, מה שיכול לייצר לחץ על התשואות וגם על שוק המניות".
"סימן השאלה כאן הוא - גם אם וכאשר יעלה הפד את התחזיות למעלה, כיצד יגיב השוק? הפער במובן הזה יכול לגדול. אנחנו רואים בתקופה האחרונה יותר ויותר סימנים לכך שהשכר יתחיל לעלות בקרוב והאינפלציה תרים את הראש. אם יתברר בדיעבד שהפד צדק והריבית תחל לעלות מהר, ככל שהפער יהיה גדול כך גם התמחור שהשוק יצטרך לעשות יהיה יותר חד. וזה בעצם הסיפור הגדול של יום רביעי - בכמה הפד יעדכן תחזיות ואיך השווקים יגיבו לזה".
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מרגישים שהכלכלה כאן עולה
  אמיר 12/12/2017 06:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  קשה יותר להשיג פועלים במחיר נמוך - וזו בעיה! רשה לקבל הצעות מחיר נורמליות לתיקונים - וזה כבר מתחיל לעצבן חייבים לעלות את הריבית כדי לקרר את השוק
  סגור
 • 3.
  למטה
  לא מאמין 11/12/2017 14:15
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ויש הרבה סימנים
  סגור
 • 2.
  הפד רוצה לרקוד טנגו עם השוק ואף הסכים שהשוק יוביל .
  ונוס 10/12/2017 21:34
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אך לפד יש רגליים כבדות וזה לא התאים לשוק הנמרץ . לכן בחר השוק לרוץ ספרינט ולקבל תשועות ( תשואות ) באצטדיון גועש. ספרינט אחרי מרתון ? יאפ, עידן פוסט אמסטרונג . עולם על סמים
  סגור
 • 1.
  השאלה מה הכיוון יהיה בדולר שקל? (ל"ת)
  המתחזה 10/12/2017 21:25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • למעלה
  אייל 11/12/2017 07:45
  הגב לתגובה זו
  4 0
  יש סימנים
  סגור