חיים כצמן ל-Bizportal על עסקת הענק של גזית: "לא יכולתי להתעלם מהסינרגיה" - ומה הוא חושב על הדיכאון במניה?

גזית גלוב דיווחה על עסקת ענק עם רג'נסי ליצירת חברה בשווי 11.7 מיליארד דולר. וגם, האנליסטים מתייחסים
 |  (1)
חיים כצמן, צילום: יח"צ
ענקית הנדל"ן הישראלית גזית גלוב -2.18% גזית גלוב 2,869 -2.18% גזית גלוב בסיס:2,933 פתיחה:2,957 גבוה:2,957 נמוך:2,869 תמורה:10,589,978 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שבשליטת חיים כצמן, דיווחה הבוקר על מיזוג של חברת אקוויטי וואן - שהנה זרועה פעילות החברה בארה"ב - עם חברת רג'נסי האמריקנית. המיזוג ייצור את החברה הגדולה בארצות הברית למרכזי מסחר מעוגני סופרמרקטים בשווי שוק כולל של יותר כ-11.7 מיליארד דולר. גזית גלוב תהפוך לבעלת המניות הגדולה בחרה הממוזגת עם החזקה של 13.2%. בשיחה עם Bizportal התייחס הבוקר חיים כצמן, שישמש כסגן יו"ר החברה הממוזגת, לעסקת הענק. 
כצמן: "אלו 2 חברות מאוד דומות שמשלימות אחת את השנייה ויוצא במקרה הזה שאחד ועוד אחד שווה שלוש. באמת מדובר בחברות עם אותו סוג נכסים באותם אזורים ברוב המקרים עם פילוסופיה מאוד דומה שמתנהלות במקביל. הם התחילו לדבר איתי לפני איזה שנה ולאט לאט דברים התפתחו כשהאמת היא שלא יכולתי להתעלם מהסינרגיות ולא יכולתי להתעלם מזה שאני הולך לחסוך פה הוצאות הנהלה של חברה שלמה. זה 30 מיליון דולר בשנה ואם אתה שם את זה על מכפיל של 25, אז החיסכון הוא של 750 מיליון דולר, שזה המון כסף. אז יש פה סינרגיה אמתית עם חברה שהיא הגדולה בארה"ב בתחומה, ועכשיו כוח המיקוח מול הדיירים משתפר בצורה דרמטית, והנגישות לשוק ההון הופכת להיות הרבה יותר טובה".
המצב כעת הוא שגזית גלוב עוברת מכיסא הנהג לספסל האחורי, שכן הנהלת רג'נסי תוביל את החברה וגזית גלוב תהיה סוג של שחקנית פיננסית, למרות שכצמן ישמש כסגן יו"ר. בעניין זה אומר כצמן כי "כמו שאמר אלי הורביץ' מטבע שהוא מעדיף להיות בעל מניות קטן בחברה גדול מאשר בעל מניות גדול בחברה קטנה. וחוץ מזה יש לנו נציגים בדירקטוריון כך שאנחנו לא יוצאים מהתמונה, ואני הולך לשבת בוועדת ההשקעות שהיא הוועדה הכי חשובה. אז אנחנו יושבים בצורה מאוד מרווחות במושב הנוסעים וצריך גם להגיד שיש לי say מאוד גדול על מי יהיה הנהג. במקום להיות מושקע ב-120 נכסים אתה מושקע ב-420 נכסים עם נזילות הרבה יותר גבוהה במניה ולכן אפשר לממש במידה ונרצה, כלומר יש פה ההפחתה משמעותית של הסיכון".
האם הכיוון הוא להתנזל מההשקעה הזו כעת כאשר הסחירות במניה היא גדולה יותר? "קודם כל, never say never. אבל זה לא כרגע על סדר היום שלנו. אם אתה שואל אותי אם אני מתכוון למכור מחר או מחרתיים אז התשובה היא לא". 
ביקשנו את התייחסותו של כצמן לנפילות במניות הנדל"ן בת"א אחרי הניצחון של טראמפ שהוביל לעליית תשואות האג"ח. "אני באמת לא מבין למה הייתה כזו ירידה במניות הנדל"ן בישראל, אולי זה פחד מדבק מעליית תשואות. אני לא חושב שזה מוצדק. עליית תשואות תהיה רק אם טראמפ ינקוט במדיניות מרחיבה שתביא לצמיחה עצומה בתוצר האמריקני. אם זה יקרה, אז התפוסות אצלנו יעלו מ-95% ל-98% ושכר הדירה יעלו. אז מה שנפסיד על הריבית נרוויח משכר דירה. בסוף, הריבית עולה רק כשהתנאים הכלכלים יותר טובים ואנחנו בחזית של העניין הזה".
לסיום התייחס כצמן גם ללחץ הכבד על מניית גזית גלוב בת"א שגם אחרי הקפיצה היום בעקבות ההודעה על עסקת הענק, עדיין רחוק בכ-40% מהשיא שנקבע באפריל 2015. "המניה שלנו שחוטה מסיבות שאני לא יכול להבין. אבל אנחנו עובדים כל יום כדי לתקן את זה. אני עושה הכי טובה שאני יכול".
ומה חושבים בשוק על העסקה ומניית גזית גלוב?
ברורית פיין מלידר: "גזית לוקחת צעד אחורה מבחינת המעורבת והניהול של החברה החדשה כך שהשפעתה בחברה הממוזגת צפויה להיות הרבה פחות משמעותית. גזית גלוב תקבל מניות עם סחירות יומית גבוהה יותר כך שהיכולת שלה לממש מניות בעצם גדלה. אנו סבורים כי עסקת המיזוג מגדילה את הגמישות הפיננסית של גזית גלוב ומצוינת הן לבעלי האג"ח ולהן לבעלי המניות של החברה. השווי הסחיר למניית גזית גלוב עומד היום על 44 שקל למניה (40.2 שקל למניה לפני הודעת המיזוג), פער של כ-27% ביחס למחיר השוק. לפי המודל שלנו, המיזוג הוביל לגידול של 11% בשווי הסחיר של גזית גלוב. לאור האמור אנו ממשיכים להמליץ בתשואת יתר כאשר עסקת המיזוג מגדילה להערכתנו את האטרקטיביות של המניה".
שי ליפמן מווליו בייס: להערכתנו העסקה נכונה מאוד למחזיקי המניות של Equity One , שכן יש בה סינרגיה שיכולה להציף כבר בעתיד הקרוב ערך לבעלי המניות של שתי החברות. מכיוון שגזית גלוב היא בעלת המניות הגדולה בחברה, מכאן שהעסקה נכונה גם לבעלי המניות שלה. עסקה זו מבליטה את העוצמה שבאחזקות הסחירות של גזית גלוב בכלל, ואת העובדה שגזית נסחרת בפרמיה שלילית משמעותית על ה- NAV הסחיר שלה בפרט. ממשיכים להמליץ על גזית בקנייה, מחיר היעד נשאר כפי שהיה בעדכון הקודם על 50 שקל למניה".
מניית גזית גלוב מאז 2014, גרף שבועי:

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מהלך לניהול סיכונים (ל"ת)
  לילי 15/11/2016 17:06
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור