הדולר התחזק מול השקל: הוסיף 2% בשבועיים, האירו המשיך לקרוס - איבד 9% בחודשיים

הדולר התחזק מול השקל ב-0.3% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.735. האירו נחלש ב-0.3%, למרות התחזקותו בעולם, והשלים צלילה של 9% בחודשיים לשפל של שנה
הדולר התחזק מול השקל: הוסיף 2% בשבועיים, האירו המשיך לקרוס - איבד 9% בחודשיים

יום המסחר בגזרת המט"ח בעולם התאפיין בהתחזקות הדולר שנהנה גם היום מהרוח הגבית שמספקת הכלכלה האמריקנית אשר ממשיכה להראות סימנים חיוביים של יציאה מהמשבר. במסחר שהתנהל היום בשוקי העולם, התחזק המטבע מול רוב המטבעות בעולם תוך שהוא רושם עליות נאות מול הפאונד והיין. האירו נהנה מימים נדירים של עליות וברקע למספר נתוני מאקרו מעודדים שהתפרסמו היום באירופה, טיפס המטבע ותיקן במעט את הירידות החדות שרשם בתקופה האחרונה.

היום התפרסמו באירופה מדד מנהלי הרכש של גוש האירו ומדד מנהלי הרכש של בריטניה אשר הצביעו על שיפור בביצועי הכלכלות באזור והמשך הצעידה הזהירה בכיוון היציאה מהמיתון. מדד מנהלי הרכש לגוש האירו עלה בינואר יותר מהצפוי לרמה של 52.4 נקודות תוך שהוא קובע שיא של שנתיים כשבמקביל היכה מדד מנהלי הרכש בבריטניה את תחזיות האנליסטים ועלה לרמתו הגבוהה ביותר מאז אוקטובר 1994. בהתאם לאווירה החיובית נסחרים בשעה זו המדדים המובילים באירופה בעליות שערים של כ-0.3%.

גם הדולר נהנה מתמיכה ביתית והוא נסחר בעליות מול רוב המטבעות בעולם. ביום שישי שעבר התפרסם נתון התמ"ג בארה"ב שהצביע על צמיחה של 5.7%, קצב הצמיחה הגבוה ביותר שנרשם בשש השנים האחרונות.

בהתאם לכך נסחר היום המטבע האמריקני מול המטבעות המובילים בעולם. מול היין היפני התחזק הדולר לרמה של 90.20 יין לדולר והשלים עלייה שבועית של יותר מ-1%. מול הפאונד הבריטי טיפס המטבע לשער של 1.59 דולר לפאונד תוך שהוא משלים עלייה של 2.5% בשערו תוך פחות משבועיים. האירו כאמור מתקן במעט את הירידות החדות שרשם השבוע ומתחזק בכ-0.5% מול הדולר לשער של 1.391. נזכיר כי בשבועיים האחרונים צלל המטבע מול הדולר בשיעור של 4.5% מאז שנסחר ברמה של 1.45 דולר לאירו.

בזירה המקומית המשיך הדולר במגמת ההתחזקות תוך שהוא משלים עלייה של כ-2% בתוך שבועיים מאז רמת השפל שרשם באמצע ינואר ברמה של 3.667. שערו היציג של הדולר עלה בשיעור של 0.3% מול השקל ונקבע ברמה של 3.735. האירו עם זאת מוסיף להתדרדר ונחלש בניגוד לכיוון החיובי בו נסחר בעולם. היום נחלש המטבע האירופאי בשיעור של 0.3% ושערו היציג נקבע ברמה של 5.19. נזכיר כי בחודשיים האחרונים צלל האירו בשיעור של 9% והוא נסחר כיום בשפל של שנה מול השקל .

אתמול נאם סטנלי פישר בכנס הרצליה ובו סיפק התייחסות נדירה כיצד עשוי להיראות המשק אם יהיה שלום. בנאום שלו העריך פישר שהשלום שווה לישראל 2-3% נוספים של צמיחה. כלומר, אם המשק שלנו יכול לצמוח ב-5% ללא שלום, הרי שבהינתן שלום, קצב הצמיחה יכול לעמוד על 7-8% אפילו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות