זיגזג בשוק המטבעות: "שער הדולר מול השקל מהווה כעת הזדמנות קניה"

כך מעריכים בחברת כלל פורקס. הדולר היציג רשם ירידה מזערית של 0.05% לרמה של 3.886 שקלים והאירו ירד ב-0.21% לרמה של 5.516 שקלים
|
זיגזג בשוק המטבעות: "שער הדולר מול השקל מהווה כעת הזדמנות קניה"

נמשך הזיגזג בשוק המט"ח. הדולר שוב משנה כיוון וכעת עבר לירידה, לאחר שקודם לכן התחזק קלות מול השקל, לאחר ירידה קלה בבוקר. בעולם הוא מתחזק קלות מול האירו על רקע עליה מחודשת במפלש החששות מקריסת חברת הפיננסים CIT.

מחברת כלל פורקס נמסר כי "בימים האחרונים אנו עדים למסחר רגוע יחסית , זאת לאחר שה דולר שקל חווה בשבוע שעבר תנודות חדות, אך ללא פריצת תחום הדישדוש בו הוא נסחר מאז מאי . לכן, נראה שהצמד נמצא כעת בהזדמנות לקנייה. בחודשים האחרונים נסחר הדולר ביציבות בטווח של 3.86-4.00 שקלים לדולר והמסחר נותר בתחום זה".

מחברת איטריידר נמסר כי בתחילת השבוע חצה היורו את רף ה- 1.41 דולר ומאז הוא משייט לו ביציבות ברמה של 1.42, כשם שנסחר הדולר מול השקל.
אמש רמז יו"ר הבנק הפדרלי, בן ברננקי, כי בתקופה הקרובה יימנע הבנק מהעלאת בארה"ב, וכי נראים סימנים ראשונים ומעודדים של התייצבות בכלכלה האמריקאית. בשלב זה אם כן לא צפוייה העלאת ריבית והדולר עתיד על כן לשמור על רמתו הנוכחית, הן מול המטבעות המובילים והן מול השקל.

הדולר היציג רשם ירידה מזערית של 0.05% לרמה של 3.886 שקלים והאירו ירד ב-0.21% לרמה של 5.516 שקלים. בעולם מתחזק הדולר ב-0.3% מול האירו, לרמה של 1.418 דולרים לאירו.

גם המשך פרסום דוחות כספיים טובים מהצפוי של חברות מובילות משפיע על המסחר, בכיוון ההפוך, שכן התאוששות הכלכלות מורידה את מפלס החרדות ומחזקת לכן את המטבעות המסוכנים יותר.

ענקית התרופות האמריקנית, חברת פייזר (סימול: PFE) דיווחה לפני זמן קצר על תוצאותיה ברבעון האחרון. בשורה העליונה דיווחה החברה על ירידה של 9% בהכנסות לרמה של 10.98 מיליארד דולר, לעומת צפי אנליסטים להכנסות של 11.27 מיליארד דולר ברבעון.

בשורה התחתונה דיווחה יצרנית תרופות הליפיטור והויאגרה על של 2.26 מיליארד דולר, ירידה של 19% לעומת הרבעון המקביל. הרווח למניה ללא הוצאות חד פעמיות הסתכם ב-48 סנט, ב-1 סנט מעל התחזיות.


יצרנית מחשבי ה-iMac ומכשירי ה-iPhone, חברת אפל (סימול: AAPL) פירסמה הלילה (ג') לאחר סיום המסחר בניו-יורק, את דו"חותיה לרבעון השני של 2009. בשורה העליונה דיווחה החברה על גידול של כ-12% בהכנסות לרמה של 8.34 מיליארד דולר.

בשורה התחתונה הציגה אפל עליה של 14.6% ברווח ברבעון שהסתיים ב-27 ביוני, לרמה של כ-1.23 מיליארד דולר, 1.35 דולר למניה. זאת לעומת רווח של 1.07 מיליארד דולר, 1.19 דולר למניה, ברבעון המקביל. החברה היכתה את תחזיות האנליסטים הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות