ותודה לפד': ג'יי פי מורגן מכה את התחזיות המוקדמות

הפד' קונה אגרות חוב והבנק הגדול בארה"ב מציג עלייה שנתית של 86% בהכנסות בסעיף זה. הבנק רושם רווח של 8.5 מיליארד דולר רבעון האחרון, וביצע רכישות חוזרות בהיקף של 6.7 מיליארד דולר
|
דיימון, צילום: gettyimages

עונת הדו"חות בוול סטריט מעלה השבוע הילוך, כאשר הפוקוס בימים הקרובים מתרכז בעיקר בסקטור הבנקאות. הראשון לדווח הוא ג'יי פי מורגן (סימול:JPM) שמצליח להכות בקלות את התחזיות המוקדמות, כאשר הוא נהנה מהרוח הגבית שסיפק הפד' בחודשים האחרונים. 

הכנסות הבנק הסתכמו ברבעון האחרון ב-29.1 מיליארד דולר, עלייה של 2.4 מיליארד דולר ביחס לרבעון המקביל אשתקדו ונתון הגבוה משמעותית מהתחזיות המוקדמות שעמד על הכנסות של 27.9 מיליארד דולר. בסיכום שנתי, הבנק רושם הכנסות של 118.7 מיליארד דולר, לעומת הכנסות של 111.5 מיליארד דולר בתקופה המקבילה אשתקד. 

כפי שהיה צפוי לנוכח פעולות הפד' בחודשים האחרונים, ההכנסות של הבנק מחטיבת החסר באגרות חוב מטבעות וסחורות (FICC) בלטו עם עלייה של 56% ביחס לרבעון האחרון של 2018 (היה חלש במיוחד) והסתכמו ב-5 מיליארד דולר. ההכנסות ממסחר עלו ב-86% בחישוב שנתי לרמה של 3.45 מיליארד דולר (ותודה לפד' שקונה ממנו). תחום החיתום של הבנק הציג הכנסות של 1.82 מיליארד דולר, עלייה של 6% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אך נתון הנמוך במעט ביחס לציפיות המוקדמות. 

ההכנסות מתחום הבנקאות הסתכמו ב-14.04 מיליארד דולר, ירידה קלה לעומת הרבעון ה-3, אך עלייה של 3% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. הבנק הקטין בשנה האחרונה ב-6% את ההלוואות שלו.

בתוך כך, מרווח הריבית נטו (Net Interest Margin) ירד ב-3 נק' בסיס לרמה של 2.38%, הרמה הנמוכה ביותר בשנים האחרונות.

בשורה התחתונה, הבנק רושם רווח נקי של 8.5 מיליארד דולר או 2.57 דולר למניה, ירידה של 6% ביחס לרבעון ה-3 של 2019 אך מדובר בעלייה של 21% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

הבנק הודיע כי ביצע רכישות חוזרות של מניות בהיקף של 6.7 מיליארד דולר ברבעון האחרון, וחילק דיבידנד של 0.9 דולר למניה. בסה"כ, הבנק החזיר למשקיעים כ-9.5 מיליארד דולר ברבעון האחרון.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות