צפי להצעות רכש מוודאפון ואייפקס מקפיצות את כייבל & וורלס

מנית כייבל אנד ווירלס וורלדוויד מזנקת בלונדון בכ-28% למחיר המשקף לה שווי שוק של 700 מיליון ליש"ט, לאחר דיווח כי חברת הסלולר הגדולה בעולם תגיש לה הצעת רכש במזומן
 | 
על הכוונת:
מנית כייבל אנד ווירלס וורלדוויד מזנקת בלונדון בכ-28% למחיר המשקף לה של 700 מיליון ליש"ט, זאת על רקע היותה על הכוונת של שתי חברות, מה שעשוי להצית בה מאבק שליטה.

הטיימס הלונדוני דווח הבוקר כי קבוצת וודאפון מסרה כי היא נמצאת בשלבים ראשוניים של בחינת הגשת לחברה. בנוסף נכתב כי גם חברת ההשקעות אייפקס פרטנרס עשויה להצטרף למאבק על השליטה בחברה ולהציע הצעת רכש משל עצמה.

על פי הדיווח מסרה חברת הסלולר הגדולה בעולם, וודאפון כי הצעת הרכש שתגיש תהיה במזומן והיא עשויה להגיע לכ-700. על פי ההערכות צפויה הצעת הרכש להסתכם ב-700 מיליון ליש"ט שהם כ-1.1 מיליארד דולר. עם זאת ציינה וודאפון בהצהרה שפורסמה כי "אין ודאות כי הצעת הרכש תוגש ומה יהיו התנאים בה".

Cable & Wireless Worldwide הינה חברה שהתפצלה מהחברה האם בשנת 2010 משדרגת את פעילותה במטרה להרחיב את שירותיה על מנת לפצות על ההאטה במכירות המסורתיות שלה בתחום רשתות הכבלים. מניית החברה צנחה במהלך השנה האחרונה בכ-74%.

נציין כי מנכ"ל החברה שמונה בנובמבר האחרון, גווין דרבי עמד בעבר בראש הפעילות של וודאפון בבריטניה ולאחר מכן היה ממונה על פעילות החברה גם בארה"ב, אפריקה, הודו וסין.

בחודש יוני הודיעה כייבל אנד ווירלס וורלדוויד כי היא "שקלה ודחתה הצעה לרכישת הפעילות הגלובלית של החברה". בספטמבר אמר מנכ"ל חברת Pacnet כי החברה בחנה את נכסיה של Cable & Wireless Worldwide, אך היא אינה מתכוונת להגיש הצעת רכש".

כאמור בעיתון הלונדוני העריכו כי Apax Partners עשויה גם היא להכין הצעה לרכישת החברה, אך החברה לא הגיבה להודעה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה