פאנאגאיה נדל"ן - לקראת מהלך חד

פוטנציאל הרווח המינימאלי של המניה בפריצת הדשדוש עומד על 55% וזה אינו דבר של מה בכך.
|
אייל גורביץ'

לא מאריות השוק פאנגאיה נדלן ובטח לא אחת מספינות הדגל. בסופו של דבר מדובר במניה קטנה למדי עם מחזור מסחר ממוצע של 500 אלף שקלים ביום. לא כוס התה שלי אבל לא אני קובע. המניה הזאת היתה במשך פרק זמן ארוך, חביבתם של ה"קצרנים", אלו האוהבים רווח גדול בפרק זמן קצר, ללא חשיבה מינמאלית לגבי הסיכון הכרוך. ופאנאגיה נדל"ן בהחלט יכולה לספק את הסחורה.

הרעיון לבחון את המניה הגיע אחרי שנפלטה ישירות מהסורק של בורסהגרף שהגדיר אותה כמניה המועמדת לבצע מהלך חד. אז בדקתי.

המגמה

תקופת הזוהר של פאנגאיה תמה באמצע 2007 כאשר נסחרה במחיר של 9.27 שקלים ליחידה. משם החל גל ירידה שחווה תיקונים טכניים בדרך אך נבלם רק במארס 2009 במחיר של 0.52 שקלים ליחידה בודדת. משם החלה המניה לדשדש וכאן למעשה מתחיל הניתוח.

כפי שכתבתי בעבר, דשדוש מייצג איזון בין כוחות הביקוש לכוחות ההיצע. בספרות הטכנית תוכלו למצוא עשרות סוגים של דשדושים : משולשים, ומלבנים, ויהלומים ועוד לא מעט קשקושים שנולדו עם השנים. ישנם שלושה סוגים שונים של דשדושים בלבד : כאלה המייצגים איסוף סחורה, אלו המייצגים פיזור סחורה ואלו המייצגים הפוגה זמנית במגמה קיימת.

אני מחלק את הדשדושים לשני סוגים: אלה המעידים על סבירות גבוהה שבסיומם תתרחש תנועה חדה, ואלו שבלתי אפשרי לדעת מה טיבם. ופאנגאיה נדל"ן שייכת לסוג הראשון.

דשדוש מסוג זה מתאפיין בירידה בולטת בתנודתיות ובהקיפי הפעילות, וכפי שאפשר לראות על גבי הגרף השבועי המצורף, מתאפיינת המניה בתנודתיות נמוכה ובמחזורים הולכים ודועכים. המשמעות היא שכאשר תגיע הפריצה, מעלה או מטה, היא תלווה במהלך חד.

אז איך מטפלים בסיפור הזה?

ישנם כאלה הסבורים שיש לרכוש בתחתית הדשדוש ולעשות "סיבוב" קצר עד למעלה. זאת אפשרות אם כי היא נחותה לעומת אחרות. דשדוש מאפשר לבנות תוכנית מסחר פשוטה ויעילה.

1. התזמון יהיה תמיד בשבירה מעלה של הרף העליון. כמובן שנדרש מחזור מסחר גבוה והרכישה חייבת להתבצע רק לקראת תום יום המסחר כאשר היא מבוססת ומובהקת.

2. המהדרין מוזמנים לבחון מדדי כדי לאשר את אמינות הפריצה. אחד ממדדים הוא הוא , RSI, שרמתו בפריצה מהדשדוש, בגרף השבועי כמובן, אמורה להיות גבוהה מ- 65-70 כעדות לכך שמהירות השינוי במחירים הולכת וגדלה והמניה מצויה בשלבים בו המומנטום עדיין חזק.

3. פוטנציאל הרווח המינימאלי הוא כעומק הדשדוש. עומק הדשדוש בפאנגאיה עומד על 55% וזה פוטנציאל הרווח המינמאלי בפריצה מעלה או מטה. מיד עם השגת פונציאל הרווח המינימאלי חייבת להתבצע "נעילת רווח".

4. סטופ לוס ימוקם ברמה השווה לשליש מעומק הדשדוש, כלומר כ-18% לכל היותר מנקודת הקנייה.
סיכום

משקיעים המעדיפים מניות קלות רגליים יכניסו את פאנגאיה נדל"ן לרשימת המעקב שלהם. בסופו של דבר מדובר במניה המסוגלת לגמוע מרחק גדול בפרק זמן קצר.


*אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

*הערה: כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות