השוק קיבל את דוחות מליסרון באדישות, אבל האנליסטים אופטימיים

אי.בי.אי מעניק למניה אפסייד של 10% "למרות דוח חלש יחסית, בהסתכלות שנה קדימה אנחנו מעריכים FFO של 800 מיליון שקל המשקף תשואת FFO מנוטרלת של 9%"; ווליו בייס מעניקים אפסייד של 44%, רוסאריו מעניקים אפסייד של 19%
|
קניון, אילוסטרציה

חברת מליסרון +0.39% מליסרון 23,270 +0.39% מליסרון בסיס:23,180 פתיחה:23,060 גבוה:23,320 נמוך:23,020 תמורה:27,886,448 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בעלים ומפעילה של קניונים ושטחי משרד, פרסמה הבוקר את תוצאותיה לרבעון השלישי. תוצאות הרבעון היו יציבות, אולם האנליסטים אופטימיים ביחס למניה ומעלים את מחירי היעד.

לדברי נדב ברקוביץ, אנליסט נדל''ן, אי.בי.אי. בית השקעות "למרות דוח חלש יחסית, בהסתכלות שנה קדימה אנחנו מעריכים FFO של 800 מיליון שקל המשקף תשואת FFO מנוטרלת של 9%. מדובר על תשואה גבוהה בהשוואה לחברות נדל"ן אחרות. נזכיר גם כי מליסרון צפויה לרכוש את חלק המיעוט בקניון רמת אביב (במחיר גבוה משמעותית משווי ספרים). במידה והעסקה תצא לפועל, יתווספו כ-42 מיליון שקל ל-NOI אשר לא נלקחו בהערכות המודל. אנו מעדכנים את מחיר היעד ל-235 שקל למניה המשקף אפסייד של 10%".
  
לדברי רינת שילה, אנליסטית רוסאריו ייעוץ ומחקר: "החברה ממשיכה להציג תוצאות טובות. השיפורים שמתבצעים במרכזי המסחר על מנת להתאים לאופי הצריכה המשתנה, ובמקביל הרחבת פעילות הייזום בתחום הנדל"ן למשרדים, ייצרו צמיחה בטווח הארוך. הפוטנציאל הגלום במיחזור החוב בטווח הקרוב הוא גדול. בכל אחד מהיעדים האסטרטגיים שלה, מליסרון מציגה שיפורים קונסיסטנטיים מדי רבעון. מליסרון חברה איתנה יציבה וצומחת, ולכן אמורה להיות מניית עוגן בתיק הנדל"ן ודווקא בזכות ובהמשך לתוצאות הטובות, עולה השאלה – האם הגיע הזמן לחשוב על דריסת רגל נוספת בדמות לוגיסטיקה, דיור מוגן והרחבת פעילות הייזום לתחומים נוספים? אנו מתמחרים שווי הוגן של 253 שקל למניה, המשקף אפסייד של כ-19% מעל מחיר השוק, וגוזר מכפיל FFO של 16".

התחזית האופטימית ביותר - ווליו בייס מעניק למניה אפסייד של 44%
בווליו ביס מותירים את המלצת הקנייה ומעלים את מחיר היעד מ-281.5 שקל ל-306 לשקל למנייה (אפסייד של כ-44%). לדברי האנליסט שי ליפמן "פעילות הייזום של החברה תבטיח את המשך הצמיחה בשנים הקרובות ואנו מעריכים כי היא אף תורחב לשם הבטחת הצמיחה גם בטווח הארוך. להערכתנו הפחד מהקנייה המקוונת מוגזם ומתחיל להתפוגג, מליסרון תדע להשתנות ולהתאים את תמהיל החנויות בנכסיה לשינוי בטעמי הקהל. מניית מליסרון חייבת להיות עוגן בתיק המניות ולייצג בכבוד את סקטור הנדל"ן המניב, שהוא בהחלט אופציה על כלכלת ישראל".

בווליו בייס סבורים כי, תוצאות מליסרון משביעות רצון, "השיפור (לעומת התקופה המקבילה אשתקד) נמשך בבחינת כל הפרמטרים התפעוליים והפיננסים. הנתונים החשובים שבולטים: הם העלייה ב-FFO, עלייה בפדיונות בנכסים ושיעור מינוף יעיל של החברה שירד לרמה של 50.9 (בפועל השיעור נמוך משמעותית אם ניקח את שווי הנכסים כנגזרת של שווי השוק)".

עתיד החברה לאחר כניסת אמזון לישראל
בווליו בייס מעריכים כי כניסת אמזון לא תפגע משמעותית בפעילות החברה, "לפי מה שנראה כרגע הפעילות (בדומה לפעילותה בעולם) לא מתרכזת בענף האופנה. ניתוח פדיונות הקמעונאים בנכסי מליסרון בתשעת החודשים הראשונים של 2019 לעומת תקופה המקבילה אשתקד מצביע על עליה מתונה של כ-2.8% . ניתוח הנתונים מראה כי יש עלייה גדולה יותר בנכסים המובילים כמו רמת אביב (5.6%), בילו סנטר(3.5%) וחוצות המפרץ (5.7%) לעומת ירידה של כ-0.5% בקניונים המקומיים של הקבוצה".

לטענתם "הצמיחה העתידית של החברה תבוא בעיקר מייזום בתחום המשרדים. פעילות הייזום של מליסרון כיום תגדיל את שטחי ההשכרה של החברה בכ-150 אלפי מ"ר בשנים הקרובות (חלק החברה), סך ההשקעה הנדרש צפוי לכ-1.6מיליארד שקל (כ-640 מיליון שקל מתוכם הושקעו עד עתה). השלמת הייזום צפויה להניב לחברה תוספת משמעותית של כ-154מיליון שקל ל-NOI הגוזרת תשואת ייזום של 9.6%, מה שיניב לחברה רווחי הון משמעותיים נוספים בעת הפיכת הנכסים למניבים".

בשורה התחתונה מציינים בווליו בייס כי "ניתוח עלות החוב של החברה מעלה כי עדיין (לאור עלות החוב של החברה כיום) כל גיוס חדש ממשיך להקטין את עלויות המימון של החברה (ובאותה מידה להגדיל את ה-  FFO) וסביבת האינפלציה הנמוכה חיובית אף היא. עד סוף שנת 2021 צפויה החברה למחזר חוב בהיקף של כ-2.8 מיליארד שקל, המחזור צפוי לחסוך לחברה מעל ל- 55 מיליון שקל שיגיעו כולם ל-FFO)".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות