אורמת תרכוש את U.S. Geothermal תמורת כ-110 מיליון דולר

החברה מתמחה בפיתוח, ייצור ומכירת חשמל מאנרגיה גיאותרמית; מניית אורמת מטפסת במחזור גדול
|
אורמת תרכוש את U.S. Geothermal תמורת כ-110 מיליון דולר
אורמת טכנולוגיות מדווחת כי חתמה על הסכם מחייב לרכישת U.S. Geothermal, חברת אנרגיה מתחדשת ציבורית הנסחרת בבורסה של ניו-יורק המתמקדת בפיתוח, ייצור ומכירת חשמל מאנרגיה גיאותרמית. על רקע הדיווח, מניית אורמת טכנו מטפסת 1.6% במחזור של כ-25 מיליון שקל.
במסגרת הסכם המיזוג יקבלו מחזיקי מניות החברה הנרכשת 5.45 דולר למניה במזומן, כאשר התשלום הכולל יסתכם בכ-109.9 מיליון דולר על בסיס דילול מלא ויכלול תשלום למחזיקי אופציות בחברה הנרכשת. סגירת הסכם המיזוג כפופה לתנאים מסחריים מקובלים כולל קבלת אישורים רגולטוריים ואישור רוב מחזיקי המניות של U.S. Geothermal. העסקה צפויה להסגר במהלך הרבעון השני של 2018.
 
החברה הנרכשת, U.S. Geothermal, מפעילה כיום שלוש תחנות כוח גיאותרמיות בארה"ב אשר תוכננו לייצור 45 מגה-וואט נטו והן מייצרות כיום כ-38 מגה-וואט נטו. כמו כן, החברה הנרכשת מפתחת שלושה פרויקטים נוספים בארה"ב ופרויקט אחד בגואטמלה.
 
לשלושת תחנות הכוח הפעילות חוזי חשמל בעלי מחירים גבוהים עם הספק חוזי כולל של 55 מגה-וואט. במסגרת התכניות לשיפור הביצועים של הפורטפוליו הנרכש ומימושן של סינרגיות וחיסכון בהוצאות, אורמת מצפה לשפר את הרווחיות של הפרויקטים הפעילים בכ- 50% במהלך 2019.
 
יצחק אנג'ל, מנכ"ל החברה: "רכישה זו מרחיבה ומגוונת את פעילותנו בארה"ב תוך הגדלת הנוכחות שלנו במדינות איידהו ואורגון תוך בחינה של הזדמנויות פיתוח נוספות. אנו בטוחים ביכולתנו למנף את יכולות הליבה שלנו לשיפור הייצור והרווחיות בתחנות הקיימות בעזרת המומחיות של הצוותים שלנו והטכנולוגיה הייחודית שלנו. זיהינו סינרגיות תפעוליות ופיננסיות ומקום להגדלת היעילות וליצירת חיסכון בעלויות שיאפשרו לנו לשפר את הרווחיות של הפעילות הקיימת, בהתבסס על רמת ההכנסות הנוכחית של החברה. עסקה זו מהווה נדבך נוסף בהטמעת האסטרטגיה העסקית שלנו להגדלת הפעילות באמצעות עסקאות רכישה ומיזוג אשר תורמות לרווח, לצד המשך צמיחה אורגנית ומשקפת את המחויבות שלנו ליצירת ערך לבעלי המניות של החברה."     
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות