בעל השליטה בספאנטק רוצה מענק ביצועים על תפקידו כיו"ר

ספאנטק אישרה מענק של 2% מהרווח התפעולי לבעל השליטה יחזקאל ניסן, בניגוד מדיניות התגמול בחברה
|
(1)
שטרות דולר, צילום: Istock

ספאנטק -3.04% ספאנטק 493.9 -3.04% ספאנטק בסיס:509.4 פתיחה:509.4 גבוה:505.6 נמוך:488 תמורה:132,402 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: תעשיות נענתה לבקשתו של יו"ר הדירקטוריון, יחזקאל ניסן, ואישרה סעיף מענק ביצועים כשדרוג לחוזהו מ-2014. לפי הסכם העסקה החדש ניסן עשוי לקבל מענק שנתי בשיעור של עד 2% מהרווח התפעולי השנתי, ועד לרף של 600 אלף שקל.

שכרו של ניסן נותר זהה לחוזה הקודם ויעמוד על כ-118 אלף שקל (ברוטו) לחודש, לא צמוד למדד המחירים לצרכן.  עלות השכר המצרפית של ניסן, כולל המענק, לא תעלה על 2.22 מיליון שקל בשנה. בתוך כך, מניית החברה מאבדת 2.7% ורושמת יום שלישי רצוף של ירידות.

בהתאם להוראות חוק החברות, תנאי כהונהתו והעסקתו של בעל שליטה בחברה מובאים אחת לשלוש שנים לאישור בוועדת התגמול של החברה, בדירקטוריון החברה ובאסיפה כללית של בעלי מניות החברה ברוב מיוחד, ועל כן נדרש הדירקטוריון לאשר מחדש את חוזהו של יו"ר הדירקטוריון.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

החברה אם כך, מאשרת לניסן מענק ביצועים אך זאת בניגוד גמור למדיניות התגמול של החברה כפי שאושרה באוגוסט האחרון, בה נקבע כי דירקטורים בחברה לא יהיו זכאים לתשלום מענק שנתי משתנה ותלוי ביצועים.

בספאנטק אומרים כי "ועדת התגמול ודירקטוריון החברה דנו בנתונים השוואתיים בדבר תנאי ההתקשרות של חברות בנות השוואה לחברה בתפקידים דומים ולדעת ועדת התגמול והדירקטוריון, בין היתר בהסתמך על הנתונים ההשוואתיים כאמור, לאור היקף השקעתו של מר ניסן ותרומתו להצלחת פעילות החברה, תנאי התגמול הינם הולמים וראויים, ואינם חורגים מהמקובל בחברות הפועלות בתחום הפעילות של החברות ובהיקפי פעילות דומים, וכי החריגה מתנאי מדיניות התגמול הינה סבירה והולמת בנסיבות העניין".

ספאנטק תעשיות, וחברת הבת שלה הינן קבוצה תעשייתית העוסקת בייצור ושיווק בד לא ארוג, המיוצר בשיטת איחוי באמצעות מים בלחץ גבוה (טכנולוגיית ה-WATER ENTANGLEMENT).הבד המיוצר משמש כחומר גלם לתעשיית המטליות הלחות, מוצרי היגיינה, פדים רפואיים, שימושים רפואיים אחרים ותעשיות שונות. ספאנטק פועלת בישראל, ובאמצעות חברת הבת בארה"ב.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כתבה לא ברורה
  לא ברור 18/01/2018 14:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  2% ממה? האם היעדים מאתגרים (אולי קבע מענק שיהיה שווה לבעלי המניות?)
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות