מספנות ישראל בתוצאות שיא; האם סמי קצב מתכנן הנפקה?

סמי קצב שמתכנן להנפיק את SK קבוצת הנשק שלו לפי שווי של 2 מיליארד שקל, מחזיק במספנות ישראל שגם היא בשלה להנפקה – כך עולה מדוחות גולד בונד
|
בורסה, צילום: Istock

סמי קצב בדרך להנפיק את הקבוצה שלו (SK) בבורסה לפי שווי של 2 מיליארד שקל. אבל אחזקה אחרת שלו (25%), שאותה הוא "הוציא" מהקבוצה לצורך ההנפקה - מספנות ישראל, עשויה להיות גם בשלה להנפקה.  

הדו"חות הכספיים של מספנות ישראל (שנחשפים כאן לראשונה) צמודים לדוחות של גולד בונד, שמפעילה מסוף מטענים ומחסנים והמחזיקה בכ-25% ממניות מספנות לישראל. הדו"חות מצביעים על שיפור מרשים בפעילות העסקית.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

חברת מספנות ישראל, שבונה ומשפצת כלי שיט בעבור חיל הים וחילות נוספים, מדווחת על רווח של 32.3 מיליון שקל ברבעון השלישי לעומת 2.9 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2016. ההכנסות בתקופה זו עלו כמעט פי שתיים ל-228 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של השנה הרוויחה מספנות ישראל כ-77 מיליון שקל, בהשוואה ל-9 מיליון שקל בתקופה המקבילה בשנה הקודמת. ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-591 מיליון שקל, לעומת 343 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2016.

השיפור המתמשך בתוצאות של מספנות ישראל לצד הצבר הזמנות שגדל, הכניס את החברה לרשימת החברות שעויות לגייס הון מהציבור, ובשנה שעברה היו הערכות שהחברה תונפק לפי שווי של 1 מיליארד שקל, אבל שווי כזה אז, לא גובה אז בתוצאות טובות. כיום זה אחרת, עם הנתונים האלו שווי כזה יכול להיות ריאלי. אך צריך לזכור שפעילות  מספנות (שאגב נרכשה מהמדינה בסכום שולי לשווי הנוכחי - 40 מיליון שקל בלבד  היא פרוייקטאלית, כלומר החברה עובדת על פרוייקטים שהיא מקבלת בשוטף, היא רגישה לפרויקטים גדולים, ואין הבטחה כמובן שצבר ההזמנות ימשיך לעלות.
 
על כל פנים, מספנות ישראל היא חלק מהחברות בשליטת סמי קצב. הקבוצה - SK (ראשי התיבות של שמו של קצב) אמנם לא התמודדה לבסוף על רכישת תעש. אבל היא הפכה להיות מאוד משמעותית בשנים האחרונות. חוץ ממספנות שלא אמורה להיות חלק מההנפקה של הקבוצה (אולי בנפרד?), מחזיקה קבוצת SK ביצרנית מוצרי האלקטרו־אופטיקה מפרולייט; יצרנית הלייזר ומערכות ראיית הלילה פולס אינטרו סיסטמס; יוניסקופ, IWI ועוד.

ל-SK קשרים עמוקים עם מערכת הביטחון הישראלית וצה"ל, כשההצחות באספקת המוצרים והמערכות לשוק המקומי, היו מנוף לחדירה מואצת לשווקים בחו"ל. הודו לדוגמה, היא טריטוריה שהקבוצה מגדילה בה את כוחה. הקבוצה מספקת ללקוחותיה ספינות טילים, ספינות סיור ובט"ש, נשק קל, תחמושת, כוונות ואמצעי ראייה אופטיים ואלקטרו־אופטיים לראיית יום ולילה, מוצרי אופטיקה לרק"מ, טכנולוגיה לחישה דרך קירות, מערכות סריקת גוף ומערכות לצילום ומיפוי אווירי; ואלו רק חלק מהמערכות של הקבוצה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות