בזק סוגרת שנה: מכירת "יד 2" פיצתה על השחיקה בסלולר ובטלפוניה הקווית

הירידה בהכנסות בזק נבעה בעיקר מקיטון בהכנסות משרותים במגזר התקשורת הסלולארית ובהכנסות מטלפוניה קווית במגזר התקשורת הפנים ארצית הנייחת
|
(1)
סטלה הנדלר, צילום: יחיאל ינאי; לילך צור

חברת {בזק}, בניהולה של סטלה הנדלר, מסכמת את שנת 2014: ענקית התקשורת הישראלית רשמה שחיקה של 5.3% בהכנסות ל-9.1 מיליארד שקל, אך בשורה התחתונה נרשם זינוק של 19% ברווח הנקי ל-2.1 מיליארד שקל. 

הירידה בהכנסות בזק נבעה בעיקר מקיטון בהכנסות משרותים במגזר התקשורת הסלולארית ובהכנסות מטלפוניה קווית במגזר התקשורת הפנים ארצית הנייחת. את השורה התתתונה סידרה מכירת אתר "יד 2" לאקסל שפרינגר עם רווח לפני מס של 582 מיליון שקל.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק: "בשנת 2014 הגענו למיליון בתים עם הסיבים האופטיים, זאת תוך גידול של כ-80% בקצב הגלישה הממוצע, על בסיס התשתית הקיימת. שנה זאת בלטה בגיוס מסיבי של יותר מ-100 אלף לקוחות אינטרנט, במקביל לתהליך התייעלות שהביא לחיסכון של מעל ל-200 מיליון שקל. הצגנו ב-2014 גיוס שיא באינטרנט ויציבות בכמות לקוחות הטלפוניה של החברה".

שאול אלוביץ', יו"ר בזק: "שנת 2014 התאפיינה בתנופת השקעות מסיבית, במסגרתה נפרסו תשתיות אופטיות בכל רחבי הארץ, החלה הקמתה של רשת הסלולר בדור הרביעי והושקו שירותים מתקדמים בכל חברות הקבוצה".

חברת בזק, הנמצאת שליטת האחים יוסי ושאול אלוביץ', מחזיקה בחברות: פלאפון, בזק בינלאומי, וואלה ו-YES.

דודו מזרחי, משנה למנכ"ל ומנהל כספים ראשי: "התוצאות העסקיות לשנת 2014 ממחישות שוב את עוצמתה של קבוצת בזק, ואת יכולתה להמשיך ולהציג תוצאות עסקיות חזקות על רקע החרפת התחרות בכל תחומי פעילותה. במהלך השנה, הגדלנו את היקף ההשקעות בתשתית, ובמקביל צמצמנו את היקף החוב הנקי של הקבוצה".

בהתאם למדיניות הדיבידנד של החברה המליץ הדירקטוריון לחלק את סך יתרת הרווח המיוחס לבעלי המניות למחצית השנייה של שנת 2014 בסך 844 מיליון שקל (כ-0.31 שקל למניה). הדיבידנד כפוף לאישור אסיפת בעלי המניות וישולם ב-27.5. היום הקובע לחלוקה הינו ה-14.5.

תחזית קבוצת בזק לשנת 2015   

1 - הרווח הנקי לבעלי מניות צפוי להיות כ-1.5 מיליארד שקל.
2 - ה-EBITDA  צפוי להיות כ-4.2 מיליארד שקל.
3 - תזרים המזומנים החופשי של הקבוצה צפוי להיות כ-2 מיליארד שקל.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ה מ נ י ה הכי טובה במעוף כבר שנים
  בזקקקק 26/03/2015 09:32
  הגב לתגובה זו
  6 0
  איזה יופי של דוח רבעון 4 ואיזה יופי של תחזית ל 2015 - יאללה בי קום /זהב תתפוצצו מעלה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות