מניית היום: דואלית שטסה 35%, נמכרה למתחרה לפי 103 מיליון דולר

הרוכשת שהיא גם בעלת עניין - מתחרה בשוק המדיה שמספקת מערכות תוכנה מתקדמות לניהול תוכן, זמן אויר ומכירת פרסומות בחברות טלוויזיה בעולם
|
(1)
שאול אלוביץ, צילום: יח"צ

{פילת מדיה} הדואלית (נסחרת גם בבורסת AIM בלונדון וגם ברשימת דלי הסחירות בבורסה בת"א) זינקה הבוקר ב-34.75% למחיר שיא של 5.39 שקלים לאחר שהודיעה כי תימכר לחברת סינטק מדיה הנשלטת על ידי קרן ריברווד קפיטל האמריקנית. סינטק שמתחרה בפילת מדיה היא בעלת העניין הגדולה בה (22.8%) לצידו של שאול אלוביץ' מיורוקום ואחרים שמימשו את החזקותיהם.

העסקה תבוצע לפי שווי של 103 מיליון דולר (שהם כ-63.3 מיליון ליש"ט), מחיר המשקף לפילת מדיה של 28.8% על מחיר המניה אתמול ופרמייה של כ-44% על מחיר המניה הממוצע בשלושת החודשים האחרונים. המחיר המוצע לכל רגילה 5 פני אנגלי ע.נ. של החברה במסגרת ההסדר הוא 95 פני אנגלי שישולם במזומן לכל מניה רגילה שאינה מוחזקת כבר על ידי סינטק.

בין בעלי המניות שיממשו את אחזקותיהם ברווח נאה, במסגרת עסקת מכירת החברה הפועלת כספקית התוכנה לניהול שידורי טלוויזיה, נמנים יורוקום אחזקות שבשליטת שאול אלוביץ' (19.5%), אלכס רבינוביץ', מיטב דש וכמו כן, מנכ"ל החברה אבי אנגל ומייסדים נוספים.

סינטק מדיה היא בעלת עניין בחברה ומחזיקה כ-22.8% מהון המניות בחברה. העסקה מבוצעת באמצעות הסדר בפיקוח בית המשפט בבריטניה (Scheme of Arrangement) והשלמתה מותנית באישורים שונים ובכללם אישור של 75% מבעלי המניות למעט סינטק.

פילת וסינטק הינן חברות מתחרות הפועלות בשוק המדיה ומספקות מערכות תוכנה מתקדמות לניהול תוכן, זמן אויר ומכירת פרסומות בחברות טלוויזיה ברחבי העולם. מיזוג שתי החברות ייצר קבוצה גדולה וחזקה יותר שתוכל להתחרות על השגת מעמד מוביל בעולם.

פילת מדיה נוסדה לפני כ-15 שנים על ידי מנכ"ל החברה, אבי אנגל, במסגרת פילת טכנולוג'יס ממנה התפצלה ב-2002 ומאז צמחה בהדרגה למכירות של מעל 40 מיליון דולר, כ-300 עובדים ולמעלה מ-65 לקוחות.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בהצלחה .... העיקר המולטימדיה תהיה איכותית (ל"ת)
  בצלחה 16/01/2014 13:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות