זה רשמי: זיסר מנהל מגעים להסדר חוב באלביט עם הקרנות הזרות

לפי המתווה הראשוני עם קרנות ההשקעה יורק ו-DK, החוב הלא מובטח יומר למניות על חשבונו של זיסר, שיקבל אופציות לרכישת מניות אלביט בעתיד
 | 
מוטי זיסר, צילום: יח"צ
המגעים להסדר חוב בחברת ההחזקות אלביט הדמיה 0% אלביט הדמיה 138.7 0% אלביט הדמיה בסיס:138.7 פתיחה:138.7 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שבשליטת מוטי זיסר עם קרנות ההשקעות הזרות, יורק ו-DK מקבלים היום ביטוי רשמי. היום (ב') דיווחה אלביט כי היא נמצאת במשא ומתן עם בעלי האג"ח המרכזיים באלביט ביחס "לארגון מחדש של החוב של החברה במטרה לחזק את מצבה הפיננסי של החברה", אשר יכלול בעיקרו המרת חוב לא מובטח למניות ודילול החזקותיו של זיסר באלביט. בתגובה, מניות ואגרות החוב של החברה נסחרות בעליות שערים נאות.

אלביט מציינת כי הצדדים טרם הגיעו להסכמה על כל מכלול הגורמים הרלוונטיים, אך הסכימו על מסגרת כללית לפיה החוב הלא מובטח יומר למניות החברה, בעוד החוב המובטח של החברה ימשיך להיות משולם כרגיל. כמו כן, ההסדר עשוי לכלול קניית אגרות חוב במזומן מצדם של קרנות ההשקעה יורק ו-DK ממחזיקי שמעדיפים שלא להמיר את האג"ח למניות ולקבל את כספם לפי מחירם בשוק.

בנוסף, צוין שם כי זיסר ימשיך להקדיש את עיקר מאמציו לעסקי החברה וימשיך לשמש כמנכ"ל החברה, לפי תנאים שהוסכמו עליו, כולל הנפקת אופציות לחברה האם אירופה ישראל לרכישת מניות אלביט, במחיר מימוש שייקבע בהתאמה לשיעור ההחזר (recovery ) של החוב הבלתי מובטח של אלביט הדמיה.

אלביט מציינת כי כל הסדר חוב יהיה כפוף למספר תנאים מתלים לרבות אישור בית המשפט המחוזי בהתאם לחוק החברות, אישור ההסדר על ידי רוב נושי החברה וכל אישורים אחרים הנדרשים על ידי בעלי המניות של החברה ואישורים והסכמות של צדדים שלישיים הנדרשים על פי חוק.

אלביט הדמיה חייבת למחזיקי האג"ח סכום של כ-2 מיליארד שקל, מתוכם היא נדרשת לשלם תשלומי קרן וריבית של 82 מיליון שקל למחזיקי האג"ח הקצרות מסדרות א' ו-ב' בעוד יומיים. נזכיר כי לפני מספר שבועות התריעו סוכנות הדירוג S&P מעלות ומידרוג על כך שאין בידי החברה די מקורות כספיים מספקים לטובת התשלומים למחזיקי האג"ח.

לפני כשבועיים הורידה מעלות את דירוג החברה ל-CC, לאחר שקבעה כי "חדלות הפירעון קרובה לודאית" והזהירו כי היה והחברה לא תשלם את חובה בעוד יומיים, הרי שדירוג החברה יירד לרמת D, הווה אומר רמת חדלות פירעון מיידית. נזכיר כי בנק הפועלים התנגד למימוש מתווה ההסדר, ופועל ככל הנראה להעמיד את מניות השליטה של זיסר המשועבדות לו לכינוס נכסים. לכתבה המלאה
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה