"נשקול הליך משפטי בהתאם למסקנות וועדת הריכוזיות"

מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות זועם על הברחת המשקיעים בשל "עודף רגולציה" ומתייחס גם לחוק האכיפה המנהלית: "אותו הגוף חוקר, שופט ומבצע את גזר הדין". צפו בראיון המלא...
 | 
(8)
אילן פלטו, (צילום: Getty images Israel)
הרגולציה מוזכרת לעיתים כגורם העיקרי בגינו השווקים בארץ מפגרים מאחור לעומת השווקים בחו"ל. מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אילן פלטו, הגיע לאולפן Bizportal בכדי לתאר איך נראית הרגולציה מבעד לעיני החברות הציבוריות ובתוך כך התייחס למסקנות הביניים של ועדת הריכוזיות שאמורה לפרסם את מסקנותיה בימים אלו ולנושא האכיפה המנהלית.

"מה שקורה היום ובשנתיים האחרונות במדינת ישראל זה עודף רגולציה", אומר פלטו ומפרט כי "זה התחיל בחוק האכיפה המנהלית, תיקון 16 לחוק ניירות ערך והמשיך במסקנות הביניים של ועדת הריכוזיות שהיא כמו פטיש 5 טון על הראש של החברות הציבוריות".

"במקום לטפל בבעיות האמיתיות הולכים לחברות הציבוריות הציבוריות, בעיקר הגדולות ומנסים לפרק אותן מתוך תקווה שזה ירגיע את העם. זה לא יפתור את הבעיות". פלטו מתאר את בריחת המשקיעים: "משקיע שרוצה להשקיע בחברות הציבוריות מסתכל על ועדת הריכוזיות וחושב שהוא ישקיע כסף, יגייס כסף ובסופו של דבר לא יקח את ההחלטות החשובות בחברה. בעלי מניות המעוט, גופים מוסדיים שלא רוצים ולא יכולים לקבל את ההחלטה ויקבלו את ההחלטות החשובות והדבר גורם לעיכוב בהשקעות ומעצורים בפעילות הכלכלית במשק".

פלטו סבור כי "מניות ענף התקשורת ירדו בעיקר בגלל הרגולציה של משרד התקשורת ומניות הבנקים ירדו בעיקר בגלל הרגולציה של המפקח על הבנקים" ומתריע כי אם תוצאות ועדת הריכוזיות היו דומות למסקנות הביניים ישקול את הפנייה להליך המשפטי.

לגביי חוק האכיפה המנהלית מזהיר פלטו כי זהו "כישלון המערכת המשפטית במדינת ישראל. מדובר בעקיפת המערכת המשפטית בישראל תוך שאותו הגוף חוקר, שופט ומבצע את גזר הדין בגוף אחד וברשות אחת. זה התחיל ברשות ניירות ערך ורשות להגבלים עסקיים ועוד גופים ממשלתיים נמצאים על הפרק".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  כתבה בלי תוכן
  דנידין 13/02/2012 08:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא ציינת אפילו פעם אחת מה כן הכשלים ומה כן הבעיות שאתה חושב שדורשות טיפול.רק הדפת מה שמנסים לעשות אחרים.מניות ירדו כי הרווחיות ניפגעה.וכן זו היתה הכוונה.להגביל ריווחיות חברות מסויימות שהיתנהגו בצורה דורסנית.מונופולים שפגעו בתחרותיות ומכן בשיוויות ובאפשרויות הצמיחה.וגם למנוע מצב בו הציבור נוטל הסיכון ובעלי השליטה לוקחים הסוכריות מסיכון זה.לא נגעת בזה.הצגת זאת הפוך.שמשקיע לוקח " הכסף שלו" ולא יכול לקחת החלטות.זה הפוך.מתברר שבעלים לוקחים את הכסף שלי ולוקחים החלטות חסרות אחריות ועל חשבוני וברגע המשבר לא משלמות את המחיר.כל הכתבה ללא דבר אחד אמיתי וכנא.ואתה חושב שבצד השני ישנם קוראים שלא מבינים את המהלכים.אז אתה טועה...אולי " רגולציה" זה סה" כ כללי משחק ולא הגבלות? אולי כשתנאי המשחק הוגנים - ויש שופט על המגרש חברות זרות ומשקיעים כן יירצו להיכנס..
  סגור
 • 7.
  על זה נאמר דמעות התנינים
  איציק 13/02/2012 01:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איפה הייתם עד עכשיו? בקרוב יהיו תנינים חדשים שיעזרו לכם
  סגור
 • 6.
  לגבי ירידת מחירי המניות שטויות
  bogii 13/02/2012 00:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כאן מנפיקים בשביל למחוק את המשקיעים לרגולטור אין נגיעה לערך המניות, שיבדוק את המניות שמחקו אותם בכפויה אחרי שכיסחו להם את הצורה זה היה האינטרס של בעלי ההון התחמנים והרמאים שעשו לעצמם הון גדול יותר
  סגור
 • 5.
  הממשלה הזו נכשלה איך שלא תסתכלו על זה (ל"ת)
  משה ממה 12/02/2012 23:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  אחרי ועדת הריכוזיות אוכל לקנות דירה (ל"ת)
  מוחה חברתי צעיר 12/02/2012 23:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  אתה בדרך לגולאק
  סטלין 12/02/2012 21:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זו מדינה בולשבקית עלאק דמוקרטית וביבי הוא עגל רך שמסובבים אותו על השיפוד
  סגור
 • 2.
  הטילו מס גבוה 25% זה עושק.
  המשקיעים בורחים 12/02/2012 21:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להתחיל לצאת מהבורסה . חבל לשלם מס כזה המדינה עושקת אותנו ולא נותנת כלום
  סגור
 • 1.
  צודק לגמרי!!
  אלי 12/02/2012 21:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכל פה נעשה בלי תכנון מראש וראייה קדימה. כל פוליטיקאי מנסה לתפוס כותרת. בסופו של דבר כולנו מפסידים הרבה יותר.
  סגור