הצבע האדום שולט במסכי אירופה: לונדון יורדת 1.4%

דיווחיה של קבוצת Marks & Spencer על ירידה במכירות מעיבה על המסחר. מניות חברות התקשורת בולטות באווירה שלילית עקב הירידות אמש ל-AT&T בארה"ב. מניית BT Group מאבדת 3.6% ומניית StatoilHydro נסוגה 2.5%
|
הצבע האדום שולט במסכי אירופה: לונדון יורדת 1.4%

אווירה שלילית נרשמת כעת בבורסות אירופה בעקבות ירידות השערים החדות אמש בוול סטריט ולמרות עליות השערים הבוקר במזרח. עלהמסחר השלילי האופף את אירופה מעיבים כמו כן דיווחיה של קבוצת Marks & Spencer, קמעונאית הבגדים הגדולה בבריטניה, אשר דיווחה על ירידה במכירות זאת הפעם הראשונה במהלך השנתיים וחצי האחרונים.

מילנו משילה 0.66%, הדקס הגרמני מאבד 0.81%, הפוטסי הבריטי יורד 1.4%, הקאק הצרפתי נסוג 1.16% וציריך יורדת 0.54%.

"זה היה סוף די דרמטי באמריקה עם ירידת השווקים עקב הצפי אשר פירסמה אמש AT&T. ירידות אלה צפויות להשפיע על הלך יום המסחר באירופה. כמו כן, דיווחה של Marks & Spencer היום כי ענף הקמעונאות הינו בפוקוס צפויים להעיב על המסחר", כך אמר Mark Outten סוחר בשווקים הגלובליים בלונדון.

מניית Marks & Spencer מתרסקת 16% לאחר שהקמעונאית הודיעה על ירידה של 2.2% בהכנסות מחנויות אשר פתוחות לפחות שנה לתקופה אשר הסתיימה ברבעון הפיסקלי השלישי אשר הסתיים ב-29 בדמצבר. זאת לעומת, ממוצע תחזיות של 8 אנליסטים על פי סקר של בלומברג אשר הצביע על עליה 1.1% במכירות.

מניית Next, קמעונאית הבגדים השלישית בגודלה בבריטניה, צונחת 5.2%. מניית Carphone Warehouse, יצרנית שפופרות הטלפונים הגדולה באירופה, משילה 2%.

"מדד אמון הצרכנים בבריטניה נסוג בחודש דצמבר עם עליית מחיר הנפט לרמות שיא ולאחר שההאטה בשוק המגורים התעצמה", כך נמסר על פי אגודת הבניה הבינלאומית.

מדד רגישות הצרכנים, אשר מתבצע על ידי סקר בקרב 1000 אנשים, רשם ירידה של נקודה אחת לרמה של 85 נקודות, הרמה הנמוכה ביותר מאז פברואר 2007, כך מסרה היום חברת המשכנתאות הרביעית בגודלה בבריטניה.

מניית Deutsche Telekom, משילה 1.1% לרמה של 15.27 אירו. מניית BT Group, חברת הטלפונים הגדולה בבריטניה, איבדה 3.6%. כמו כן, מניית France Telecom, חברת הטלפונים השלישית בגודלה באירופה, נסוגה 1.9%.

חברת AT&T רשמה אתמול בארה"ב את ירידות השערים החדות ביותר למניה בחמשת השנים האחרונות לאחר שאחד המנהלים הבכירים בחברה, Randall Stephenson, אמר כי האטה בצמיחה הכלכלית הובילה ל"ריכוך" בעסקים של תקשורת טלפונית ביתית ובעסקי האינטרנט.

מניית StatoilHydro, נסוגה 2.5%. מפיקת הנפט הגדולה בנורבגיה הודיעה היום כי התפוקה של החברה משדות הגז הטבעיים שלה בערב הסעודית הם אינם ודאיים בשנה הקרובה עקב בעיות תפעוליות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות