ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

אחרי הנתון מיום שישי, "איתות למדיניות מרסנת יותר, מספר ההעלאות הריבית עשוי להיות גדול יותר"

ג'נט יילן, צילום: גטי אימג'ס ישראל
ביום שישי פורסם דו"ח התעסוקה בארה"ב שאמנם פספס בשורת תוספת המשרות אבל מנגד הצביע על שיעור חד מהצפוי בסעיף השכר. רונן מנחם, מנהל מחלקת השקעות ואסטרטגיה בבנק מזרחי, אומר הבוקר כך: "אנו מזהים בדברים שנשאו בכירי Fed עם ולאחר פרסום דוח התעסוקה איתותי הכנה לקראת אימוץ מדיניות מרסנת יותר מכפי שעלה מהתחזית הרבעונית שפורסמה בחודש שעבר". כלומר לדברי מנחם, ייתכן מאוד שנראה תהליך מואץ יותר של העלאות ריבית במהלך השנה הנוכחית.
"להערכתנו, הדוח יעביר את תשומת הלב לנתוני השכר במקום לנתוני התעסוקה, שהתוספת החודשית שלהם מתיישבת כבר חודשים רבים עם הקצב הנחוץ לצורך המשך שמירה על תעסוקה כמעט-מלאה; הדבר מתבטא בכך ששיעור הבלתי מועסקים נמוך בעקביות מ-5%, שהוגדרה בעבר על ידי ה-Fed האמריקאי בתור יעד תעסוקתי שהשגתו תוליך למעבר למדיניות מוניטארית מרחיבה הרבה-פחות. מולם, נתוני השכר, עם עלייה של 3% ב-12 החודשים האחרונים, אחד הנתונים הגבוהים של השנים האחרונות, מצביעים על כך שהשכר הריאלי (בניכוי קצב עליית מדד המחירים של ההוצאה לצריכה פרטית) עלה 1.5% בתקופה זו. יחד עם נתוני התוצר ומדד המחירים לצרכן (בניכוי מחירי המזון והאנרגיה), זה נתון שהופך, כנראה, תרחיש של 3 העלאות ריבית השנה בארצות הברית להיות תרחיש הרצפה", כך אומר הבוקר מנחם.
לעניין שוק המט"ח, אומר מנחם כי "שער הדולר אמנם עשוי להמשיך עם התיסוף כנגד האירו, מה שיקשה על חברות הייצוא, אך הקלות המס המתוכננות להן (ולמגזר העסקי בכלל) והמדיניות התקציבית המרחיבה שהנשיא הנבחר טראמפ הכריז עליה, יפצו על כך. כמו כן, הנתונים האחרונים מאירופה די הפתיעו לטובה ויכול להיות שבגללם פיחות האירו לא יהיה כה מהיר כנגד הדולר בדיעבד".
נזכיר כי בעדכון הריבית האחרון בארה"ב (14 בדצמבר) הציג הפד' צפי ל-3 העלאות ריבית במהלך 2017, זאת מול תחזית קודמת מצד הפד' ל-2 העלאות בלבד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה