ספר הבז' של הפד' חושף - זה המצב של הכלכלה האמריקאית

"מתחילת השנה הכלכלה האמריקנית המשיכה להשתפר", כך לפי הבנק הפדרלי בארה"ב
 | 
נותר אופטימי
אתמול בערב (שעה 21:00 שעון ישראל) פרסם הבנק המרכזי האמריקאי (הפד') את ספר הבז' שמסמן כי נרשמה צמיחה מסוימת ברוב המגזרים בכלכלה האמריקנית מתחילת ינואר. אם כי לא נרשמו שיפורים דרמטיים בקרב כל 12 האזורים שנסקרו על ידי הבנק. נציין כי עם פרסום ספר הבז' המדדים המשיכו להציג ירידות שערים קלות בהתאם למגמה היומית. 
בין היתר לפד' היה חשוב לציין כי קיימים הבדלים ברורים בין אזורים וסקטורים שונים בארה"ב בנוגע ליחס הצמיחה שלהם. בחלק מהותי מהאזורים, הצמיחה מתוארת על ידי הפד' כצנועה בלבד.
השונות שנצפתה על ידי הפד' מדגישה את הבעייתיות שצפויה לבנק בפגישת הקרובה לקביעת הריבית שתתרחש באמצע חודש מארס (15-16). שם יצטרך להחליט על המשך המדיניות המוניטארית בארה"ב שאמורה להשפיע על המדינה כמכלול.
נזכיר כי הפד' העלה את הריבית בחודש דצמבר עם כוונה להציג העלאות נוספות בהמשך השנה. אם כי התנודתיות בשווקים שנרשמה בחודשי ינואר פבואר במדדי המניות הורידה לעת עתה את ציפיות השוק לפעולה שכזו בעתיד הקרוב. 
עוד ציין הפד' כי העלייה בצריכה הפרטית נמשכה גם בחודש האחרון ברוב חלקי ארה"ב. נתונים אלו מהווים נתונים משלימים ל"מדד מנהלי הרכש" ו "מדד ה-ISM" שדווחו אתמול (ג') בניו יורק  וגם הם הצביעו על עלייה בפעילות הכלכלית האמריקנית בחודש האחרון. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה