מהלך דרמטי: מנכ"ל פסגות חגי בדש פורש אחרי כמעט 4 שנים - יוצא לדרך עצמאית

כבר בתחילת החודש הודיע בדש ליו"ר הדירקטוריון ולבעלת השליטה בחברה קרן אייפקס על כוונתו לפרוש
 |  (5)
חגי בדש, צילום: יח"צ
מנכ"ל פסגות חגי בדש הודיע על פרישה, זאת לאחר 16 שנים בהן היה חלק מפסגות  וכמעט 4 שנים בהן שימש כמנכ"ל הגוף שכיום הינו גוף ההשקעות הגדול בבמדינה. פרישתו בפועל צפויה להתבצע רק לקראת סוף השנה. בדש שעובד בפגבות מאז שנת 2000, מונה באפריל 2009 למנכ"ל 'פסגות גמל ופנסיה' ובמאי 2012 מונה למנכ"ל פסגות. 
חגי בדש שלח היום מייל לעובדי החברה ובו כתב בין השאר: "מזה כ- 16 שנים שאני עובד בארגון המיוחד הזה, מתוכם ב- 4 שנים האחרונות כמנכ"ל החברה. ביצעתי מספר תפקידים מרתקים, מקצועיים, מאתגרים ושונים ולאחר תקופה מדהימה זו, הודעתי על רצוני לצאת לדרך עצמאית חדשה. בשנים אלו, כבית ההשקעות הגדול במדינה, המנהל 7% מכספי הציבור בישראל, קידמנו רכישות ומהלכים אסטרטגיים משמעותיים בהם רכישת מבט תעודות סל וכניסה אסטרטגית לתחום הפנסיה, הביטוח והחיסכון, השגנו ביצועי השקעות בולטים לצד שמירה על זכויות העמיתים תוך עיגון אמנה למעורבות מוסדית ויצירת תקדימים חיוביים ומשמעותיים בשוק הסדרי החוב, הובלנו את התעשייה הפיננסית בקידום החיסכון והחינוך הפיננסי בישראל והגענו לשיא ברווחיות, נכסים ותוצאות עסקיות".
עוד כתב בדש: "ההובלה, העשייה המרובה, המהלכים האסטרטגיים וההישגים העסקיים בשנים האחרונות יצרו ערך רב לציבור לקוחותינו ולבעלי המניות והתאפשרו בזכות התמיכה והגיבוי המלאים של יו"ר החברה ד"ר אהוד שפירא, חברי הדירקטוריון, ובעלת השליטה בחברה אייפקס בראשותה של זהבית כהן. אך הישגים ותוצאות אלו הינן בראש ובראשונה בזכות איכות המשאב האנושי בפסגות, אשר מושתת על ערכים של מקצוענות, מחויבות טוטאלית ובלתי מתפשרת, נאמנות אמיתית והנאה מהעשייה. אני עוזב ארגון עוצמתי, בעל ערכים חזקים ותשתיות נכונות להמשך הצלחות עסקיות. משפחת פסגות היא חלק בלתי נפרד ממני והיא תמשיך להיות גם לאחר יציאתי לדרך החדשה."
יו"ר דירקטוריון פסגות ד"ר אהוד שפירא: "ברצוני להודות לחגי על תקופה בה הצעיד את החברה לביצועי שיא, זאת תוך סביבה מאתגרת בשווקים ובהיבטי הרגולציה. חגי קיבל חברה שנמצאה בתקופת משבר והצליח להביא אותה, יחד עם ההנהלה והעובדים, לבית ההשקעות הגדול והמוביל בישראל שהשיא ערך הן עבור ציבור לקוחותיו והן לבעלי המניות, תוך שהוא מייצר גאוות יחידה ומחויבות בארגון. חגי בעיניי הוא דוגמא ומופת לדור הצעיר של המנהלים בישראל, בעל יכולות ניהול יוצאות דופן, אשר השכיל להוביל את בית ההשקעות להצלחות עסקיות וארגוניות. אני מכבד את חגי על החלטתו לעשות שינוי בקריירה וסומך על הנהלת החברה ועובדיה ברמות השונות שימשיכו להוביל את החברה להצלחות נוספות". 
משנת 2012 עת נכנס בדש לתפקידו הציגה החברה צמיחה משמעותית בנכסים המנוהלים ובתוצאות העסקיות, אשר בלטו הן אבסולוטית והן בבחינת מדדי רווחיות ויעילות. בשנים אלו, על אף התנודתיות הרבה בשווקים הפיננסיים, הרפורמות והשינויים הרגולטוריים התכופים והמשמעותיים, נראה שיפור בכל הפרמטרים הפיננסים: הכנסות, הוצאות, רווח תפעולי ורווח נקי כאשר השיא היה בשנת 2015 כאשר פסגות הציגה רווח תזרימי תפעולי (EBITDA) של  390 מיליון שקל - התוצאות הכספיות הטובות ביותר שהיו לפסגות אי פעם, עם גידול של למעלה מ- 50% משנת 2012.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  גם לי יש דרמתי,אתמול בטיול בטבעון דרכתי על חרא של פרה . (ל"ת)
  בא 28/02/2016 16:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  שאלה.אתם חושבים שם במערכת שזה מעניין מישהו . (ל"ת)
  בא 28/02/2016 14:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  כסף גדול עמלות ורוח אלכו אלכם
  משיח 28/02/2016 14:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אתה מסודר. בחור אנחנו שילמנו. שתשחק בכסף שלנו. אחשב. אומר שלום עובר לגור בוילה
  סגור
 • 2.
  רעידת אדמה ??
  רונצוק 28/02/2016 14:43
  הגב לתגובה זו
  3 3
  הגיע זמן שדן ללוז ינהל את האימפריה.
  סגור
 • 1.
  עכשיו מנכל גולף צריך לפרוש,או שיפוטר (ל"ת)
  אייל 28/02/2016 14:27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור