מאקרו בארה"ב: התביעות לאבטלה יורדות אבל הפעילות היצרנית נחלשת

 | 
תמונה מעורבת
דיווחי המאקרו שפורסמו היום בארה"ב הציגו תמונה מעורבת על מצבה של הכלכלה המקומית לחודש יולי. התביעות השבועיות לאבטלה השבוע המשיכו לרדת ומצביעות על כך ששוק התעסוקה האמריקני ממשיך להתחזק ושיעורי האבטלה ממשיכים לרדת. לעומתו מדד הייצור של הפד של פילדלפיה ירד בחודש הנוכחי (יולי) ומצביע על מומנטום שלילי של הסקטור שצפוי בהמשך אף לפגוע בשיעורי התעסוקה.
התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע שעבר הסתכמו לכדי 253 אלף. מדובר על ירידה של 12 אלף תביעות מלפני שבועיים. באופן כללי, כל קריאה של תביעות ראשוניות הנמוכה מ-300 אלף מצביעה על זרימה משמעותית יותר של עובדים אל תוך שוק העבודה מאשר אלו היוצאים ממנו. 
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
ממוצע התביעות של ארבעת השבועות האחרונים ירד לכדי 257.75 אלף. מדד זה הינו תנודתי פחות אל מול הדיווחים השבועיים ובתוך כך גם מעיד באופן נאמן יותר על הסנטימנט הכללי בשוק העבודה. גם התביעות החוזרות ממשיכות לרדת כאשר אלו השבוע הסתכמו ב-2,218 אלף. 
לצד התביעות התפרסם גם מדד הייצור של פילדלפיה. המדד מבקש לבדוק את סנטימנט הייצור באחד המחוזים הגדולים בארה"ב. המדד כאמור ירד החודש ב-2.9 נקודות. בהסתכלות רחבה יותר ניתן לומר כי שוק הייצור על פי המדד סובל באופן ניכר בשנה האחרונה. למעשה המדד הראה על סנטימנט חיובי פעמיים בלבד באותו התקופה בחודש מארס ובחודש יוני. 
בתוך כך אין זה פלא כי אותו הדו"ח של הבנק המרכזי של פילדלפיה מצביע על כך ששיעור התעסוקה במחוז ובסקטור החל לרדת. אך לא הכל שחור, ההזמנות החדשות בסקטור מצביעות על גדילה, כך שייתכן שבחודשים הבאים נראה שיפור בתחום (הן בייצור והן בתעסוקה).  

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה