תוצאות פושרות לגזית גלוב, מחקה 100 מיליון שקל בסיטיקון

גזית גלוב רשמה רווח של מיליון שקל בלבד ברבעון. הפחיתה את ההשקעה בסיטיקון הפועלת במדינות הסקנדינביות. צפויה ליהנות מהתאוששות הריאל הברזילאי

 | 
(1)
חיים כצמן, צילום: Bizportal
גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן, רשמה ברבעון השלישי של 2018 רווח נקי של מיליון שקל, מדובר בשיפור לעומת הפסד של 185 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.
מהדו"ח עולה כי גזית גלוב +11.73% גזית גלוב 3,200 +11.73% גזית גלוב בסיס:2,864 פתיחה:3,001 גבוה:3,208 נמוך:3,001 תמורה:69,660,118 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מחקה יותר מ-100 מיליון שקל בשל שערוך נכסים בחברת סיטיקון, המרכזת את פעילות הנדל"ן של גזית גלוב בצפון אירופה. סיטיקון הציגה תוצאות חלשות ברבעון השלישי ומניותיה ירדה כ-20% בשנה האחרונה. החברה שנסחרת בבורסה של הלסינקי נמצאת בשליטת גזית גלוב, ומהווה כ-20% מהיקף הנכסים שלה.
גזית גלוב מציגה את סיטיקון באיחוד מלא, אולם קיים פער משמעותי של יותר ממיליארד שקל בין שווי המניות בספרי גזית גלוב ולבין שווי השוק של המניות. שווי מניות סיטיקון שבידי גזית גלוב עומד על 3.16 מיליארד שקל, לעומת ערכן בספרים העומד על 4.315 מיליארד שקל - כלומר פער של 1.15 מיליארדי שקלים.
צפויה ליהנות מהתחזקות הריאל
במקביל, דיווחה החברה על רווח מתואם המיוחס לבעלי מניות של 99 מיליון שקל. הרווח המתואם שונה מהרווח החשבונאי, שכן מדובר על רווח המתעלם מסעיפים מסויימים לגישת ההנהלה. 
אחד השינויים בין הרווח החשבונאי ולרווח המתואם נעוץ בשינוי בשער המטבע הברזילאי - הריאל. גזית גלוב סבלה משינוי בשער הריאל בהיקף מוערך של כ-250 מיליון שקל ברבעון, סכום שצפוי ל"חזור" אליה ברבעון הבא. בסוף ספטמבר עמד היחס בין הדולר לריאל על 4.1 ריאל לדולר, מאז ועד הים התחזק הריאל בשיעור של כ-10% לעומת הדולר. 
גזית גלוב רשמה הכנסות מהשכרת מבנים של 685 מיליון שקל ברבעון השלישי, ירידה של 4.5% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הקיטון נובע ממכירת נכסים במהלך 12 החודשים האחרונים שאינם נכסי ליבה. הקיטון האמור קוזז מהפעלה לראשונה של נכסים שפיתוחם הושלם ומהפעלת נכסים נוספים  שנרכשו במהלך 12 החודשים האחרונים. ה-NOI המיוחס לחברוה לרבעון עמד על 418 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד.
החברה דיווחה כי ממשיכה ביישום האסטרטגיה להגדלת רכיב הנדל"ן הפרטי והתמקדות בנכסים דומיננטיים בערים מרכזיות. נכון למועד פרסום הדו"ח, שווי האחזקות הפרטיות בחברה מהווה כ-38% משווי של הנכסים בסולו מורחב לעומת כ-32% בתחילת השנה. 
חיים כצמן, מנכ"ל גזית גלוב מסר: "החברה מציגה שיפור מתמשך בתוצאות התפעוליות שלה עם עלייה נוספת בתפוסת הנכסים שלנו ועליה מתמשכת בשכר הדירה שאנו גובים כמו גם גידול במכירות של דיירי הנכסים שלנו. אנו ממשיכים ביישום האסטרטגיה שלנו להגדלת רכיב הנדל"ן הפרטי, מכירת נכסים שאינם נכסי ליבה ורכישת נכסים במיקומים שאינם ברי תחליף שיניבו לנו תשואות עודפות לאורך זמן. בנוסף, מתחילת השנה  מיחזרה החברה מעל לכ- 2 מיליארד שקל חוב לזמן קצר בריבית ממוצעת של 5.5% בחוב לזמן ארוך ובריבית של כ-2.78%, מהלך אשר יביא לחסכון של כ-40 מיליון שקל בשנה בהוצאות המימון שלנו, תוך הארכת מח"מ החוב שלנו מ-4.1 שנים ל- 4.6 שנים. אנו ממשיכים לשמור על רמת נזילות גבוהה וליום המאזן היו בידי החברה וחברות בבעלותה המלאה יתרות נזילות וקווי אשראי מאושרים ובלתי מנוצלים בהיקף של כ-4 מיליארד שקל, ונכסי מקרקעין לא משועבדים בהיקף כ- 5.1 מיליארד שקל".
במסגרת המצגת למשקיעים הציגה גזית גלוב את לוח הסילוקין לאג"ח של החברה, ממנו עולה כי לחברה פריסת תשלומים יחסית נוחה. הריבית הממוצעת של התחייבויות עומדת על 4.1%. לפני כחודש, לאחר תאריך המאזן, גייסה החברה  549 מיליון שקל במסגרת הרחבת סדרת אג"ח י"ג. התשואה לפדיון במכרז נסגרה על 2.79% (אג"ח צמודה מדד).
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הנדלן יפול עם הבורסות ,ראו את 2008. (ל"ת)
  בא 20/11/2018 16:22
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור