הדולר היציג נחלש ב-0.55%: "לא נפסיק את ההתערבות בשוק עד שנהיה בטוחים שהוא מתפקד היטב"

כך אמר היום נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, שרמז כי הריבית תישאר נמוכה יחסית בחודשים הקרובים. השער היציג של הדולר נקבע לפני זמן קצר בירידה של 0.55% לרמה של 3.753 שקלים
|
הדולר היציג נחלש ב-0.55%: "לא נפסיק את ההתערבות בשוק עד שנהיה בטוחים שהוא מתפקד היטב"

הדולר נחלש היום בארץ מול השקל ובעולם מול מטבעות מרכזיים, זאת על רקע פרסום נתוני מאקרו בארץ אתמול וביפן היום המעידים על המשך ההתאוששות המקומית והעולמית.

נגיד , פרופ' סטנלי פישר, רמז היום כי הריבית תישאר נמוכה יחסית בחודשים הקרובים. זאת בנאום שנשא היום (ב') בכנס תוכניות העבודה של משרדי הממשלה לשנת 2010 במשרד ראש הממשלה. "כשאנו מתבוננים היום באינדיקטורים המקרו-כלכליים אנו רואים המשק נמצא במצב טוב, אך יש עדיין הרבה מקום לשיפור. רמת הצמיחה עדיין אינה ברמה מספיקה כדי להשפיע באופן משמעותי על האבטלה. במדינות המתעוררות והמתפתחות הצמיחה צפויה להיות השנה חיובית אך מאוד נמוכה. ברמה העולמית, הצמיחה צפויה ב-2009 להיות שלילית".

בנוגע לתפקוד שוק המט"ח אמר פישר כי "בחודשים האחרונים עברנו למדיניות מעבר שדרכה נפסיק את מעורבותינו בשוק המט"ח, אך לא נעשה זאת עד שנהיה בטוחים שהשוק מתפקד היטב".

בזירת המאקרו פורסם היום ביפן כי הכלכלה התרחבה בקצב המהיר ביותר מזה יותר משנתיים במהלך הרבעון השלישי, בהובלת זינוק בביקושים המקומיים - דבר אשר עשוי להפחית את החששות מפני חזרה למיתון בשנה הבאה, אחרי שהכלכלה השנייה בעולם יצאה מהמיתון הקשה ביותר שחוותה מאז הסתיימה מלחמת העולם השנייה.

התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) התרחב בקצב שנתי של 4.8% ברבעון השלישי, יותר מתחזיות 20 הכלכלנים שנסקרו ע"י בלומברג ובהמשך לצמיחה של 2.7% ברבעון השני, ע"פ נתונים ממשלתיים שהתפרסמו היום (ב').

בארץ פורסם אתמול מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים וארגון מנהלי הרכש לחודש אוקטובר, שרשם עלייה חדה של 8.2 נקודות אחוז לרמה של 60.4% מרמה של 52.2% בחודש הקודם. זהו החודש החמישי ברציפות בו המדד נמצא מעל רמת ה- 50%, המבחינה בין התרחבות להתכווצות הפעילות במגזר היצרני.

רמת המדד היא הגבוהה מזה כשנתיים, כך אומרים בבנק ומדגישים כי מגמת שיפור אפיינה את מרבית סעיפי המדד, כולל רכיב התעסוקה שהגיע לרמה של 68.0%. מלאי חומרי הגלם והרכישות למלאי חצו החודש לראשונה את רמת ה-50%, כתגובה לגידול בביקושים המקומיים ולביקושים מחו"ל, כך עולה מניתוח תשובות הסקר.

בערב (א') פורסמו נתוני לחודש אוקטובר, שעמד בציפיות ורשם עליה של 0.2% בלבד בחודש שעבר. הנתון מחזק את ההערכות שהנגיד פישר יותיר את שיעור הריבית גם החודש ללא שינוי, ברמה של 0.75%. לכתבה על המדד

השער היציג של הדולר נקבע לפני זמן קצר בירידה של 0.55% לרמה של 3.753 שקלים והאירו מנגד נותר ללא שינוי ברמה של 5.618 שקלים. בעולם נחלש הדולר בכ-0.27% לרמה של 1.496 דולרים לאירו.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות