מאיגרא רמא: WeWork הפסידה 1.25 מיליארד דולר ברבעון השלישי

החברה הפסידה למעלה מפי 2.5 מהרבעון המקביל אשתקד, אז עמדו ההפסדים על 497 מיליון דולר "בלבד". עם זאת, החברה הוסיפה 97 אתרים חדשים ברבעון, כשההכנסות עלו ב-94%
|
אדם נוימן, צילום: gettyimages

עדיין מדממת: למרות שהגדילה את כמות המשרדים שברשותה, מ-528 בסוף יוני ל-625 בסוף ספטמבר, WeWork ממשיכה לדמם מזומנים, כשרק ה-6.5 מיליארד שהזרימה סופטבנק לחברה הצילה אותה מקריסה. זאת לאחר קריסת ה-IPO של החברה, בעקבות חששות המשקיעים מהמבנה העסקי של החברה.

לפי דיווח החברה למחזיקי החוב שלה, ברבעון האחרון בלבד, הפסידה החברה 1.25 מיליארד דולר, גידול של למעלה מ-250% ביחס לתקופה המקבילה ב-2018, אז עמדו ההפסדים על 497 מיליון דולר.

הסיבה לגידול ההפסדים זו תוכנית ההתרחבות האגרסיבית שהחלה עוד בתקופתו של המנכ"ל היוצא, אדם נוימן, שהופרש על ידי סופטבנק, המשקיע הגדול ביותר של החברה, בשל קריסת הנפקת החברה.

בשלושת החודשים האחרונים החברה פתחה 97 אתרים חדשים ב-16 ערים חדשות והגיעה בכך ל-127 מדינות ברחבי העולם. ההתרחבות הביאה גידול של 94% ברווחים, אך יחד עם זאת, ההתרחבות האגרסיבית הביאה עמה הוצאות ליסינג גבוהות ועלויות פיתוח, שהובילו להפסדים העצומים.

סך הכנסות החברה ממנויים ושירותים שהיא מספקת עלה ברבעון האחרון ל-808 מיליון דולר, עלייה מרשימה מ-454 מיליון דולר מהתקופה המקבילה אשתקד. לחברה 2 מיליארד דולר מזומנים בקופתה והתחייבויות של 3.4 מיליארד מסופטבנק, שמחויבת בסך הכול ב-6.5 מיליארד דולר לחברה במניות ובמזומנים, ובכך הגדילה את אחזקותיה ל-80% בחברה.

רק השבוע אמר מטציושי סאן, הבעלים של סופטבנק, כי הפעיל שיקול דעת קלוקל בהשקעה ב-WeWork - שהייתה צפויה להיות מונפקת לפי שווי של 47 מיליארד דולר לפני הקריסה. עם זאת, אמר כי עדיין מדובר לדעתו בחברה שתהיה רווחית בעתיד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות