רוצים להשקיע בחו"ל? כלכלני אגוד מציגים רשימת ETF מומלצות ל-2014

איזה חלק מהתיק מומלץ להפנות למניות? כמה בארץ וכמה בחו"ל? אלו סקטורים מומלצים בחו"ל? מה תשואת ה-ETF ב-2013? צפו ברשימה
|
(1)
2014 זיקוקים, צילום: Getty images Israel

אפיק המניות רשם ב-2013 עליות שערים מרשימות בישראל ובעולם בתמיכת הבנקים המרכזיים ששמרו על סביבת נמוכה. כלכלני בנק אגוד 0% אגוד 2,101 0% אגוד בסיס:2,101 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מעריכים כי "כל עוד סביבת הריביות המוניטארית תישאר נמוכה צפויים שוקי המניות ליהנות ממומנטום חיובי, בעיקר בשל היעדר אלטרנטיבות השקעה ועלות הכסף".

מבין המדדים המובילים בעולם הוביל מדד הניקיי בעלייה שנתית של כ-57%, הטופיקס (יפן) - 51%, הנאסד"ק - 38.3%, מדד ת"א 100 - 15% ומדד המעו"ף סיים את השנה בעליה של כ-12%.

50% מהתיק בישראל ו-50% מהתיק בחו"ל

גם לאחר עליות השערים הנאות מבהירים בבנק אגוד כי יש מקום להמשך המגמה החיובית: "מבחינת רמות המכפילים הנוכחיים והעתידיים של המדדים עולה כי מדדי המניות נסחרים ברמות מכפילים סבירות באופן יחסי" וממליצים על חשיפה מנייתית של 18% בתיק רגיל ו-28% בתיק ספקולטיבי.

את תיק המניות כדאי לחלק באופן שווה בין ישראל לחו"ל - 50% בכל שוק. הסקטורים המומלצים בארה"ב הם הפיננסיים, הקמעונות והבניה. השקעה בחו"ל יכולה להיעשות ישירות במניות, דרך קרנות נאמנות או דרך תעודות סל. גבוהה במיוחד השיגו ב-2013 התעודות: BBH-65.5%, XRT - 41.3%, IVMH - 36.8%.

ETF להשקעה בארה"ב בדיבידנד:

בבנק אגוד ממליצים על שלוש תעודות סל מעניינות להשקעה בארה"ב לשנת 2014: הראשונה - HDV - השקעה בחברות המחלקות ; DVY - השקעה בחברות בארה"ב המחלקות דיבידנד ו-VIG השקעה בחברות במעלות עת שיעור הדיבידנד המחולק.

מבחינה סקטוריאלית ממליצים בבנק על BBH (חברות מסקטור הביוטכנולוגיה), XLF (חברות מסקטור הפיננסים), XHB (בנייה), XRT (קמעונאות) ו-VNQ (חברות ריט).

ללקוחות ספקולטיבים ממליצים בבנק על התעודות: IWM, DBA ו-XME.

ETF להשקעה באירופה:

למי שמעוניין להשקיע באירופה ממליצים בבנק על תעודות הסל הבאות: MSE FP (להשקעה במטבע האירו) ו-FEZ (להשקעה במטבע הדולר). שתי התעודות חשופות למדד ה-ISHARES-EURO STOXX 50. המדד כולל את 50 החברות הגדולות באירופה רובן חברות בעלות פעילות גלובאלית עולמית.

תעודות סל מעניינות נוספות באירופה:EUFN - עוקבת אחרי סקטור הפיננסים באירופה; FDD - עוקבת אחר דיבידנד 30 באירופה ו-EWU - עוקב אחרי מדד MSCI האנגלי.

טבלת השוואה של כלל התעודות המומלצות
טבלת השוואה של כלל התעודות המומלצות

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חשוב להתייחס למחזורים
  טלביט יועצים פיננסים 05/01/2014 19:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לתשומת לב הקורא. 1.מומלץ לבלון את מחזורי המסחר של הETF השונים ובמיוחד אלו הנסחרים באירופה. מחזורים נמוכים עשויים לגרור תנודתיות גבוהה ולא לכל משקיע זה מתאים. 2. חשוב לבחון את תכולת הETF ולזהות האם המקולות של בני"ע המכילים אותו מפוזרים מספיק למנוע תנודתיות והשעה של מס' ניירות מצומצם. הרי בסופו של יום אנו משקיעים ב ETF למטרת פיזור סיכונים. אייל ביטרמן מנכ"ל משותף www.talbit.co.il
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות