אלמוגים בדרך ל-IPO, מכוונת לשווי של 190 מיליון שקל

חברת ייזום הנדל"ן למגורים הגישה מצגת לבורסה לקראת הנפקה ראשונית. לחברה התחייבויות בהיקף של 507 מיליון שקלים והון עצמי של 88 מיליון שקלים. מטרת ההנפקה היא בעיקר חיזוק מבנה ההון של החברה
|
מיכל גור, מנכ"ל חברת הנדל"ן אלמוגים, צילום: דורון הורביץ

חברת הייזום לנדל"ן למגורים, אלמוגים, הודיעה לפני מספר ימים על כוונתה לצאת להנפקה ראשונית (IPO) ופרסמה מצגת למשקיעים. לביזפורטל נודע כי החברה מכוונת לגיוס לפי שווי של 180-190 מיליון שקלים. מטרת הגיוס שהיקפו יהיה 40-60 מיליון שקל יהיה לחזק את מבנה ההון של החברה, כדי שבעתיד יוכלו לגייס מימון בתנאים נוחים יותר עבור הפרויקטים.

אלמוגים שהוקמה ב-1986 על ידי עמי בר משיח ומריו זוזל, המחזיקים כל אחד ב-50% מהחברה היא שם מוכר לשחקני אגרות חוב. החברה גייסה מספר חמש סדרות אגרות חוב בעשור האחרון בהיקף מצטבר של 300 מיליון שקל, כשלגבי מספר סדרות בחרה החברה  לבצע פירעונות מוקדמים.   

בחינה של דוחותיה הכספיים, מראה שברבעון השלישי, הרווח הנקי אמנם ירד מ-5.9 מיליון שקלים ברבעון השלישי של 2018 ל-4.6 מיליון שקלים ב-2019. ירידה של קצת יותר מ-20%. אבל, אין באמת משמעות לתוצאות רבעון אחד בחברת בנייה. מה שיותר חשוב זה מלאי הדירות בהקמה שלה, והרווח הגולמי החזוי, ושם מדובר על פייפליין נאה,רובו בפרויקטים בצפון הארץ. 

ההון למאזן של החברה, כפי שמדווח לבורסה, עומד על 14.8% כשהתשואה להון עומדת על 17.5%.

לפי המצגת שהגישה החברה לבורסה, אלמוגים נמצאת בתכנון וביצוע של כ-1,700 יחידות דיור, בהיקף כספי צפוי של 1.7 מיליארד שקלים. העודפים הצפויים מכל אלה צפויים לעמוד על כ-520 מיליון שקלים. הרווח הגולמי הצפוי הוא כ-300 מיליון שקל.


תמצית נתונים פיננסייםפרויקטים שהסתיימו

פרויקטים למגורים בתכנון

פרויקטים למגורים בביצוע

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות