ועדת המדדים: משקלה של IFF יוגבל במדדים בתל אביב

במטרה לחזק את הזהות הישראלית של מדדי הבורסה, החליטה ועדת המדדים להגביל את מספר המניות האמריקאיות בתל אביב ולהגביל את משקלן במדדים
|
ניתוח מידע, צילום: Istock

ועדת המדדים של הבורסה הודיעה הבוקר על החלטתה להגביל את מספרן ומשקלן של מניות חו"ל במדדים המובילים בתל אביב - ת"א 35, ת"א 90 ות"א 125 וזאת לטענתה כדי לחזק את הזהות הישראלית של מדדי הבורסה.

על פי החלטת הועדה, מס' המניות המקסימלי של מניות חו"ל במדד ת"א 35 יעמוד מעתה על 4, במדד ת"א 90 יהיו גם כן רק 4 מניות חו"ל ובמדד ת"א 125 תוכלנה להיות 8 מניות חו"ל. יש לציין כי נכון לכעת, ההחלטה מתייחסת רק למניות אמריקאיות.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

מכיוון שהגבלת משקלן של מניות חו"ל רלוונטית רק למניות אמריקאיות במדדים ת"א-35 ות"א-125 הוועדה קבעה תקרת משקל לכל מניה בנפרד כך שמשקלן המצטבר בכל מדד לא יעלה על 8%. תקרת המשקל לכל מניה, בכל מדד בנפרד, נקבעה בהתאם לגודלו היחסי של שווי החזקות הציבור בכל מניה, אך לא יותר מ-3%.

לפיכך, החל מה-6 בדצמבר, יעמוד משקלה של מניית IFF על 1.5%. כאשר גם במדד ת"א 125 יעמוד משקלה של IFF ל-1.5%. החל מה-1 בינואר 2019 יעלה משקלה במדדים ל-3% ושם יעצר כשזוהי תהיה תקרת משקלה.

משקל מניית אופקו הלת' יוגבל ל-1.3%, אורמת תוגבל ל-2.4% ולייבפרסון תוגבל ל-1.3%. ארבעת המניות הללו יהיו למעשה היחידות שאינן מקומיות במדד ת"א 35.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות