אחרי הצלילה - אנטרופי מעדכן המלצה למניית אירונאוטיקס

לאחר צניחת המניה ב-17% אתמול על רקע הדו"חות ומכתב בדיקה ממשרד הביטחון, באנטרופי הורידו את מחיר היעד
 | 
(6)
מכה קלה במל"ט?
לאחר שצללה אתמול ביותר מ-17% בת"א על רקע מעבר להפסד בחציון וברבעון השני של השנה, יחד עם ההודעה מצד משרד הביטחון על עיכוב רישיון השיווק ללקוח מעבר לים, מנהל המחקר, צביקה בק, מחברת המחקר והייעוץ למוסדיים אנטרופי עדכן היום (ד') את ההמלצה למניית אירונאוטיקס. 
אם טרם ההנפקה ביוני האחרון באנטרופי העניקו למניית {אירונאוטיקס} מחיר יעד של 25 שקל, כעת באנטרופי הנמיכו את מחיר היעד ל-21.9 שקל למניה. עדיין מדובר בהמלצת 'קנייה' באפסייד ענק של 50% על מחיר השוק.
לפני יומיים אירונאוטיקס דיווחה כי משרד הביטחון התלה את רישיון השיווק של מל"ט תקיפה מתאבד מדגם Orbiter 1K ללקוח מהותי במדינה זרה. (לכתבה המלאה). התלית הרישיון היא רק למל"ט הזה ורק ללקוח הספציפי הזה, כאשר היקף ההזמנות מהלקוח למל"ט עומד על 20 מיליון דולר בשנים 2017-2018. להערכת החברה התלית הרישיון זמנית והיא נובעת מבדיקת משרד הביטחון בנוגע לפעילות החברה. התלית הרישיון באה בעקבות פרסום באמצעי התקשורת על פגם שנפל בהתנהלות נציגי החברה במהלך ניסוי במל"ט מהדגם הנ"ל במדינת אזרבייג'ן. בעקבות הדיווח, המניה צנחה ב-12% אתמול ולאחר פרסום הדו"חות התגברו הירידות עד ל-24% בשיא הירידה והמניה סגרה את היום במינוס 17%.
באנטרופי מעריכים כעת "בהתאם למידע הידוע כעת, כי ההשפעה השלילית של אירוע זה על שווי פעילותה של אירונאוטיקס אינה צפויה להיות מהותית". את הירידה שהציגה אירונאוטיקס בדו"חות מסבירים באנטרופי כזו שנבעה מגידול בהוצאות התפעול בקיזוז הרווח הגולמי. הוצאות ההנפקה שנערכה ביוני נאמדו ב-8.6 מיליון דולר, מתוכם 8.2 מיליון דולר נרשמו כהוצאות אחרות. העלייה בהוצאות המימון מיוחסת להפרשי שערי מטבע. 
באנטרופי מזכירים בהמלצה את הצלחת הניסוי למל"ט Orbiter 4 כאשר להערכת אירונאוטיקס השלמת הפיתוח של המוצר צפויה להיות עד סוף 2017, והחברה צפויה לעמוד בהתאם במועדי האספקה הקבועים. עוד מוזכר בהמלצה מזכר ההבנות לא מחייב עליו חתמה אירונאוטיקס ביולי האחרון לרכישת כלל מניותיה של חברה יצרנית אמריקנית הפעילה בעיקר בתחום הביטחוני, לפי מחיר יעד של עד  6 מיליון דולר. השלמת העסקה צפויה להיות עד סוף ספטמבר ובאנטרופי מציינים כי "פעילות זו הינה בהתאם ובהמשך לאחד מיעדי החברה להרחבת האחיזה האסטרטגית בשוק האמריקאי, וכפלטפורמה לשימוש בכספי סיוע אמריקניים".
באנטרופי ציינו בנוסף את ההסכם של אירונאוטיקס עם יצרן אירופאי מוביל של מערכות מוטסות, במסגרתו החברה תפתח ותייצר מערכת שליטה ובקרה לביצוע משימה שתשתלב בפלטפורמה האווירית של היצרן. "העסקה תתבצע בשני שלבים. השלב הראשון שיימשך כשנה וחצי הינו בהיקף של 7.7 מיליון שקל. בתום השלב הראשון, יהיה היצרן רשאי להפעיל את השלב השני הקיים בהתקשרות, אשר במסגרתו החברה תקבל תמורה נוספת בסך כ- 4.45 מיליון דולר ובנוסף היצרן יוכל להזמין מערכות שליטה ובקרה סדרתיות במסגרת הזמנות רכש שהוא ינפיק לחברה. ככל שיופעל השלב השני על ידי היצרן, ההתקשרות בין הצדדים צפויה להימשך לעוד תקופה של כ- 18.5 שנים".
נציין כי ​ממועד ההנפקה ביוני האחרון, מניית אירונאוטיקס צללה ב-17%: 
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  עדכון המדדים
  אלי 31/08/2017 10:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בעדכון המדדים הקרוב אירונאוטיקס צריכה לקבל ביקושים גדולים.
  סגור
 • 5.
  כמה עולה להזמין המלצה ? (ל"ת)
  אלירן 30/08/2017 23:49
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 4.
  ייצוגית נגד אנטרופי?! ניפחו את ההנפקה..... (ל"ת)
  שישו 30/08/2017 17:04
  הגב לתגובה זו
  4 1
  סגור
 • 3.
  אנטרופי - חברת יעוץ ומחקר - בדרנים !!!
  הנצ 30/08/2017 14:45
  הגב לתגובה זו
  9 2
  לצערי נתקלתי בעבר ההמלצותיהם בחברת קמור ואגרי מזל שהפעלנו את הרשות לבללום את המוסדיים - שסומכים עליהם ולא לוקחים שום שיקול דעת כלכלי או מסחרי רק מחפשים כיסוי תחת !! אתם הציבור אבל הציבור השבוי עושים בכספכם מה בראש של היללה שאלופים בתיאוריה אך עלובים במעשה ראה הוזהרתם
  סגור
 • 2.
  מישהו קלט הצעים בנפילה החזקה. שימו לב!
  רמי 30/08/2017 14:39
  הגב לתגובה זו
  3 1
  אוספים סחורה ובסופו של דבר תעלה תוך שנה-שנתיים למחיר של למעלה מ50% מהיום. יש להם מוצר מעולה.
  סגור
 • 1.
  תפסיקו לבלבל את המוח
  יוסי 30/08/2017 14:37
  הגב לתגובה זו
  1 2
  כשנודע לכם אתם מעלים את מחר היעד שכבר לא נוח אתם מורידים.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות