פריון השלימה את רכישת קונדואיט לפי שווי של 2.9 מיליארד שקל

ג'וזף מנדלבאום, מנכ"ל פריון: "החוזקה הפיננסית תאפשר לנו להרחיב משמעותית את ההשקעות בתחומי המובייל והדאטה לתוכן דיגיטלי"
|
(4)
פריון, צילום: Bizportal

חברת פריון נטוורק -6.23% פריון נטוורק 3,133 -6.23% פריון נטוורק בסיס:3,341 פתיחה:3,232 גבוה:3,347 נמוך:3,117 תמורה:3,332,457 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה היום (ה') על השלמת רכישת חטיבת ClientConnect של קונדואיט בעסקה המתבססת על מניות בלבד, והפיכתה של פריון לחברה מובילה עולמית בעלת יכולות טכנולוגיות וניהוליות מוכחות בתחומי ההפצה הדיגיטלית, מוניטיזציה ושירותי אנליזה לתוכן דיגיטלי. ההחלטה על עסקת המיזוג בין שתי החברות הפועלות בתחום סרגלי הכלים באינטרנט היתה כבר בחודש ספטמבר.

בנוסף, היום התבשרו 400 עובדי שתי החברות כי יקבלו כמענק 100 מניות של החברה הממוזגת ששוויין הנוכחי הוא כ-1,200 דולר שהם מעל ל-4,000 שקל. סך המענק לעובדים מסתכם בכ-480 אלף דולר.

במסגרת המיזוג של שתי החברות יועברו 81% ממניות פריון או 54.8 מיליון מניותלידי בעלי המניות של קונדואיט לפי המחיר הנוכחי של פריון בשוק שעומד על כ-44 שקל, כלומר שווי המניות שיועברו עומד על 2.4 מיליארד שקל, כך ששוויין של 100% מהמניות נאמד ב-2.9 מיליארד שקל שהם כ-833 מיליון דולר בלבד.

נזכיר כי באפריל 2012 הוערכה קונדואיט בכ-1.4 מיליארד דולר, כלומר מחיר הנמוך בכ-40% מהמחיר הראשוני. מניית פריון עולה ביותר מ-6% בעקבות הדיווח ל-45 שקל המשקף לה שווי של כ-530 מיליון שקל. המיזוג של קונדואיט לפריון צפוי להקפיץ את שווי השוק של החברה המאוחדת שתיסחר בבורסה של ת"א פי 5.4, מה שעשוי להוביל בעדכון הבא להצטרפותה לאחד המדדים המובילים בבורסה. עוד קודם לכן, צפויה החברה לרכז ביקושים בהיקף של עשרות מיליוני שקלים (70-80 מיליון שקל) מתעודת הסל בתקופה הקרובה בשל עליית משקלה במדדי היתר השונים.

קונדואיט היא חברת הייטק ישראלית המפתחת פלטפורמה מקוונת שמאפשרת למפרסמים ברשת ליצור סרגלי כלים מותאמים אישית הניתנים להתאמה לאתר אינטרנט או כאפליקציה לסמארטפון. הסרגל ניתן להורדה מאתרי תוכן ומאפשר למשתמשים לצרוך תכנים הקשורים לאותם אתרים, ישירות מסרגל הכלים המוטמע בדפדפן.

חברה מובילה עולמית

ג'וזף מנדלבאום, מנכ"ל פריון אמר: "עסקה זו ממצבת את פריון כמובילה עולמית בתעשיית ההפצה הדיגיטלית. החברה המאוחדת מספקת מגוון רחב של פתרונות מדיה דיגיטלית ויישומי אינטרנט המסייעים למפתחים להגדיל את יכולות ההפצה והמוניטיזציה של שירותי התוכן שלהם. שותפינו בתחום ההפצה והתוכן, כמו גם המשתמשים הרבים שלנו במוצרי ושירותי החברה וכן בעלי המניות, כל אלה ייצאו נשכרים מהגדלת היצע היכולות שלנו, מההכרה והמיצוב הגבוה והחזק לו אנו זוכים ומכך שפריון תהיה כעת אחת החברות הגדולות בעולם בתחום המוצרים וההפצה הדיגיטלית.

"החוזקה הפיננסית החדשה תאפשר לנו להרחיב משמעותית את ההשקעות בתחומי המובייל והדאטה לתוכן דיגיטלי, שני תחומים שאנו מאמינים כי יהוו תשתית להמשך צמיחה, הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח לשנים הבאות. זהו ראשיתו של תהליך מרגש עבור פריון, אשר צמחה מחברה קטנה המתמקדת בפיתוח מוצרים לכדי חברה מובילה עולמית בעלת פלטפורמה של שירותים ומגוון רחב של אפיקי הכנסה, לצד ניסיון רב ערך אשר יובילו את החברה להמשך קידום וניצול הזדמנויות עסקיות נוספות בעתיד. אנו מברכים ומקבלים את פני העובדים, בעלי המניות והלקוחות של חטיבת ClientConnect עם הצטרפותם לפריון".

קונדואיט החליטה לפצל את חטיבת Client Connect ואת פעילות ההפצה והמוניטיזציה של החברה, החברה החדשה שפוצלה מקונדואיט תהיה בבעלות מלאה של פריון.

פריון הקצתה 54.8 מיליון מניות לבעלי המניות שלConduit ClientConnect וכ-2.8 מיליון אופציות לבעלי האופציות של Conduit ClientConnect, בהתבסס על מחיר המניה של פריון בדילול מלא בעת סגירת העסקה. פריון מוחזקת כעת על-ידי כ-81% מבעלי המניות הקיימים ובעלי האופציות של קונדואיט, וכ-19% מבעלי המניות הקיימים ובעלי האופציות של פריון, על בסיס דילול מלא.

חסימה של חצי שנה

בעלי המניות של פריון הצביעו פה אחד בעד רכישת חטיבת ClientConnect בנובמבר 2013. ההסכם כלל סעיפי standstill עבור בעלי מניות עיקריים, ואף בעל מניות אינו מחזיק ביותר מ-15% ממניות החברה המאוחדת, לאחר הסגירה. בין בעלי המניות הגדולים גם Benchmark Capital ו-JPMorgan Chase & Co.

כל בעלי המניות הקודמים של ClientConnect יהיו כפופים לתנאי חסימה בהתאם לחוזה, אשר נועדו למנוע מכירה חוזרת של מניותיה של פריון המוחזקות על ידם למשך תקופה של שישה חודשים וכן מגבלות על מכירה חוזרת של המניות ב-18 החודשים שלאחר מכן.

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  פריון לא משלמת עבור סוויט אי אם שנרכשה לפני שנה
  פריוני לשעבר 02/01/2014 20:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פריון מתחמקת מתשלום לבעלי המניות של סוויטה אי אם שאעשה לפני שנה. מעניין איך ירמו את בעלי המניות של קונדואיט...
  סגור
 • 2.
  גם היא תמחק - לא ניתן להסיר התקנות שלה
  רק נזקים הם גורמים 02/01/2014 13:25
  הגב לתגובה זו
  2 3
  מטריד שקיימות חברות כאלה , שצשתלטות לך על המחשב , ולא ניתן להסיר אותם זה לא חוקי ! וכשתביעה תגיע ,זה לא יהיה נחמד
  סגור
 • 1.
  חדשות טובות גם לבבילון
  הדר 02/01/2014 13:11
  הגב לתגובה זו
  1 4
  ענף סרגלי הכלים בארץ צומח
  סגור
 • להיפך, תחרות לבבילון מענק שיקבור אותם. (ל"ת)
  אינני 02/01/2014 13:52
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות