וול סטריט חזרה חודשיים אחורה: הנאסד"ק איבד 2.5%

יומיים קשים במיוחד עבור המניות האמריקניות מחזירים את וול סטריט עמוק למשבר הסאב-פריים. סנטימנט הצרכנים, חולשת הדולר והמחיקות שלא פוסקות, לא הניחו למשקיעים גם היום. בישראליות: צ'ק פוינט איבדה 4.55%, קומברס התחזקה 1.51%
|
וול סטריט חזרה חודשיים אחורה: הנאסד"ק איבד 2.5%

המדדים המובילים בוול סטריט נעלו את יום המסחר האחרון לשבוע זה בירידות שערים חדות. המדדים פתחו בירידות חדות וכשעתיים לקראת הסגירה גמעו מניות הפיננסים קאמבק זמני. לבסוף השלים הנאסד"ק ירידה דו יומית של יותר מ-4%.

בתוך כך, סקטור הפיננסים לא יורד גם היום מהכותרות, בעקבות מחיקות של 1.1 מיליארד דולר שביצעה Wachovia. הודעה זו מגבירה את החששות לגל נוסף של בעיות סאב-פריים. בנק ההשקעות הקנדי, CIBC גם כן מצטרף היום לרשימת המוחקות.

מניות הטכנולוגיה הוסיפו גם היום לרשום ירידות חדות. הפעם, בהובלת Qualcomm שמחזקת את הערכות האנליסטים לגבי המצב במגזר התקשורת. לפיכך, חוששים המשקיעים מצמיחה מתונה מאוד בכל הסקטור.

בנוסף, במוקד ההתרחשויות עמדו נתוני המאקרו המעורבים: מחד, קיטון בגרעון הסחר של ארה"ב בחודש ספטמבר מעבר להערכות האנליסטים. מאידך, שוב סממנים לגידול בקצב האינפלציה; מדד מחירי המזון והאנרגיה, קפץ בחודש ספטמבר ב-1.8%. כידוע, הפדרל ריזרב אינו בוחן מדד זה, אלא את מדד הליבה שאינו כולל בתוכו את מרכיבים אלו.

חולשה רבה ניכרה היום גם בסקטור הקמעונאות. אתמול, סגרו הקמעונאיות בירידות חדות לאור נתוני המכירות המאכזבים של אוקטובר, שהיו הגרועים ביותר מזה 12 שנה. סיבות לחולשה במכירות יש למכביר ובניהן ניתן למנות את מזג האוויר החם יחסית לעונה, שיאים במחירי הנפט, כל זאת לצד ירידת ערך הבתים. באוקטובר רשמו המכירות הקמעונאיות עלייה של 1.6%, כל הודיעה התאחדות למרכזי קניות בארה"ב. מדד ה- S&P Retail, נחלץ גם היום מטה כתגובה לנתונים.

מדד הנאסד"ק סגר בירידה של 2.52% לרמה של 2,627 נקודות. סגר בירידה של 1.69% לרמה של 13,042 נקודות.

מאקרו

מחירים גבוהים של מזון ואנרגיה מתחילים לספק מזון טוב להתפתחותה של , כך עולה היום מדו"ח מוצרי הייבוא והייצוא, שהצביע על קפיצה של 1.8%, במחירי הייבוא מהחודש שעבר. אגב, קונסנזוס התחזיות עמד על עלייה של 1% בלבד. מתחילת השנה עלו מחירי המזון והאנרגיה ב-9.6%. בהוצאת הזינוק בדלקים רשם המדד עלייה צנועה של 0.5% החודש, ו-3.2% מתחילת השנה.

גרעון הסחר של ארה"ב רשם הצטמקות מרשימה בחודש ספטמבר והסתכם בחודש זה ב-56.5 מיליארד דולר, לעומת 56.8 מיליארד בחודש אוגוסט. ציפיות השוק היו לפער שלילי של 58.5 מיליארד דולר, זאת בהשוואה לתחזיות הראשוניות בחודש אוגוסט לגרעון של 57.6 בספטמבר. השיפור מיוחס בעיקרו לזינוק בייצוא, בין השאר נגרם מחולשתו של הדולר. כמובן שאין די בכך ועל הייצוא לגדול יותר מהייבוא כדי לצמצם את הפער וכך היה בפועל.

אמריקניות במרכז

מניית WALT DISNE (סימול: DIS) ריכזו היום עניין, לאחר שהודיעה אמש לאחר סגירת המסחר כי רווחיה רשמו עליה בעקבות הכנסות גבוהות יותר מרשת ESPN, מערוצי Disney השונים ומהכנסות על משחקים המבוססים על הסרט "cars".

חברת MERCK & CO (סימול: MRK) צפויה לשלם סכום של 4.85 מיליארד דולר על מנת להסדיר תלונות הקשורות לתרופה ה-Vioxx שלה העוזרת לשיכוך כאבים.

William Lauder, יושב ראש חברת Estee Lauder (סימול: EL), אמר לעיתון,ה- Wall Street Journal , כי הוא צפוי לעזוב את החברה בשנתיים הקרובות אולם הוא התעקש כי החברה תישאר בבעלות המשפחה.

כאמור, מניות QUALCOMM INC (סימול: QCOM) העיבו קשות על מגזר הטכנולוגיה, לאחר שהחברה דיווחה כי היא צופה כי הרווח לשנה הפיסקלית יעלו ב-1% עד 4% בלבד. הרווח לרבעון ליצרנית השבבים לטלפונים סלולריים, עלו ב-84%. מניות החברה רשמו צניחה של 6.8% במסחר בפרנקפורט.

מניית Rio Tinto משכה את תשומת הלב, על רקע ציפיות המשקיעים כי חברת BHP תעניק טובה יותר לחברת הכרייה. חברת BHP דיווחה כי Rio Tinto דחתה את הצעת הרכש הראשונית שלה בניסיון ההשתלטות עליה.

ישראליות במרכז

מניית אורכית (אורכית חו"ל ) נסחרה ברקע לסקירה על ידי בית ההשקעות קולינס סטיוארט אתמול בעקבות פרסום דוחותיה לרבעון השלישי שלשום ב-6 לנובמבר. אורכית המשיכה לייצר הפסדים ודיווחה על הפסד של 6.5 מיליון דולר. "אנחנו מנמיכים את תחזית ההכנסות שלנו לשנת 2007 כולה לסך של 10.4 מיליון דולר, כאשר עכשיו אנו צופים שההפסד למניה יהיה 77 סנט לעומת ציפיותינו המוקדמות ל- 1.66 דולר וזאת כתוצאה מההכנסה הנובעת מהסכם המשפטי הצפוי ברבעון הרביעי", אמר ריץ' צ'רץ'.

סרגון חו"ל נטוורקס, ספקית פתרונות תקשורת בקצבים גבוהים לדור הבא של רשתות אלחוטיות, דיווחה אמש על סגירת ההנפקה השנייה. סה"כ נמכרו 6.6 מיליון מניות רגילות במחיר של 13.5 דולר למניה. החברה צפויה לקבל סכום של 75.7 מיליון דולר. סכום זה הוא לאחר ניכוי עמלות חתמים והוצאות הנפקה צפויות.

סינרון מדיקל, דיווחה אתמול על תוצאותיה לרבעון השלישי, הרווח הסתכם ב-28 סנט למניה, והכנסות של 33 מיליון דולר. כמו כן, יצרנית הציוד הרפואי, צופה מכירות שינועו בטווח של בין 138 ל-140 מיליון דולר בכל שנת 1997. ממוצע התחזיות שנאסף בידי סוכנות הידיעות רויטרס עמד על רווח של 27 סנט, ומכירות של 32.99 מיליון דולר

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות