משבר האשראי לא פוסח על קרדיט סוויס: מוחקת 1.9 מיליארד ד'

ענקית ההשקעות השוויצרית מוחקת ערך נכבד מתיק המשכנתאות והתחייבויות שלה. החברה ספגה מכה קטנה יותר ממשבר משכנתאות הסאב-פריים בהשוואה למתחרותיה: הרווח ירד ב-11%
|
משבר האשראי לא פוסח על קרדיט סוויס: מוחקת 1.9 מיליארד ד'

חברת Credit Suisse (סימול: CS) מדווחת הבוקר על ירידה של 31% ברווחי הרבעון השלישי, אחרי שמשבר בשוק האשראי מחק כ-2.2 מיליארד פראנקים (1.9 מיליארד דולר) מערך תיק המשכנתאות והתחייבויות הנובעות מהלוואות הממונפות.

הקבוצה הודיעה, כי הרווח נפל ל-1.3 מיליארד פרנק מ-1.89 פרנק בשנה שעברה. בהוצאת פעילויות שהופסקו, הרווח ירד ב-11%.

ענקית הפיננסים, אמרה שחטיבת בנקי ההשקעות שלה הצליחה להישאר ברווח, למרות שהרווח לפני מס הגיע רק ל-6 מיליון פרנק בהשוואה ל-758 מיליון פרנק בשנה שעברה.

החטיבה ספגה הוצאה של 1.1 מיליארד פרנק בערכי המשכנתאות המקומיות הסחירות שלה ובתיק ההתחייבויות שלה . כמו כן, היא ספגה חיוב נוסף בערכי ההלוואות שלא נמכרו.

כמו ש- Deutsche Bankהודיע מוקדם יותר השבוע, קרדיט סוויס, פרסמה שהיא הפסידה כסף בחטיבה הפנימית שלה העוסקת בסחר במניות. הרווחים כתוצאה מהמסחר במניות גם ספגו מכה קשה ממשבר האשראי, למרות שהפגיעה קוזזה חלקית על ידי תוצאות חזקות ממוצרי הריבית ומהשווקים המתעוררים.

מנכ"ל קרדיט סוויס, ברדלי דוגאן, אמר שהחברה רואה סימנים מעודדים שהפעילות בשווקי האשראי גדלה, אבל הוסיף כי זה עדיין מוקדם לחזות מתי השווקים המושפעים יחזרו לרמתם הנורמלית.

ענקית ההשקעות החלה להקטין את חשיפתה לשוק משכנתאות הסאב-פריים כבר בשנת 2006, ועל כן פגיעתה כתוצאה מהמשבר הינה קטנה יותר בהשוואה למתחרותיה. דולצ'ה בנק, ספג פגיעה קשה יותר, של 3.6 מיליארד דולר ועבר להפסד רבעוני.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות