רגע לפני פרסום המדד ושבוע לפני הריבית - זה האפיק שבנק לאומי ממליץ לחזור אליו

עדיפות לאחזקת מזומן ומק"מ קצר על רקע הסיכוי להיוותרות ריבית בנק ישראל ברמות השפל עוד תקופה ארוכה 
|
המלצות השקעה
לקראת פרסום המדד לחודש ינואר היום בשעה 18:30 ושבוע לפני פרסום הריבית לחודש מארס, מסביר דודי רזניק, מנהל מחקר אגרות חוב בלאומי שוקי הון, באיזה אפיק כדאי להיות נוכח התחזקות השקל והיעדר האינפלציה.
דודי רזניק: "אנו נותנים עדיפות לאחזקת מזומן ומק"מ קצר חלף אחזקת אג"ח בריבית משתנה על רקע הסיכוי להיוותרות ריבית בנק ישראל ברמות השפל עוד תקופה ארוכה יחסית. תשואות המק"מ הארוכות נמצאות מתחת לריבית בנק ישראל ולאור הסבירות הנמוכה לעוד הורדת ריבית להערכתנו יש עדיפות להשקעה במזומן.מרווחי התשואה השליליים בין ישראל וארה"ב עשויים להמשיך ולעלות. ככלל המתאם בין אג"ח ממשלת ישראל לאג"ח ממשלת ארה"ב צפוי לרדת בתקופה הקרובה".
בבנק לאומי ממשיכים להמליץ על מח"מ אחזקות של 5 - 6  שנים. ירידת הציפיות האינפלציוניות מביאה להמלצה על חזרה להעדפת האפיק צמוד המדד, על רקע העובדה כי לכל אורכו של העקום נראה כי הסתיימה העדיפות של השקלים הלא צמודים.
כמו כן מסביר דודי רזניק כי לאור העלייה בתשואות בטווח הבינוני, נראה כי חזרה העדיפות של אחזקה ישירה של המח"מ בשקלים הלא צמודים. לגבי צמודי המדד - מומלצת אחזקה מפוזרת לאורך העקום בשילוב רכישת מדד לשנה OTC.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות