: מידרוג העלתה את דירוג האג"ח של ישרס ל-A2

בשיקולים להעלאת הדירוג מציינת חברת הדירוג את צמיחתה המשמעותית של מצבת נכסי החברה ואת שיעורי התפוסה הגבוהים
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
חברת דירוג האשראי מידרוג העלתה היום (ב') את דירוג האג"ח של קבוצת ישרס +0.63% ישרס 54,680 +0.63% ישרס בסיס:54,340 פתיחה:54,340 גבוה:54,750 נמוך:54,370 תמורה:394,965 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ל-A2 עם אופק דירוג יציב. כמו כן אישרה מידרוג דירוג זהה להנפקת סדרה חדשה ו/או הרחבת סדרה קיימת, בסכום של עד כ-300 מיליון שקל ע.נ., כ-182 מיליון שקל מתוכם ישמש לפירעון בשנת 2012 והיתרה לצורך פעילותה השוטפת.

העלאת הדירוג נתמכת, בין היתר, בשיפור בפעילות הליבה של החברה, תוך שמירה על אסטרטגיה ממוקדת בתחומי הפעילות. האמור בא לידי ביטוי, בין היתר, במצבת הנכסים המניבים, המצויה בצמיחה משמעותית מזה מספר שנים, בשיפור ה-NOI הצפוי בשנים הקרובות, בהתאם לשיפור התפוסות בנכסים המניבים וחוזים חתומים לאיכלוס שטחים בנכסים בבניה וזאת – בנוסף לשיפור שכבר משתקף בדוחות הכספיים של החברה.

בגין הפרויקטים בהליכי ביצוע שונים ופרויקטים אחרים שבנייתם הסתיימה במגזר הבנייה למגורים, החברה צפויה להכיר ברווח של מעל 200 מיליון שקל במהלך השנים הבאות. . כמו כן, החברה מתכוונת להתחיל בבניית מעל 300 יח"ד (חלק החברה) בשנתיים הקרובות וזאת ללא פרויקטים בתחום הפינוי- בינוי אשר עשויים להוסיף בין 500-600 יח"ד (חלק החברה).

בנוסף, לחברה מלאי מקרקעין נרחב אשר חלק ניכר ממנו רשום במחירים היסטוריים, שאינם משקפים את שוויו ההוגן. החברה נוהגת לממש קרקעות מפעם לפעם, באופן שמציף רווח נוסף. לפיכך, בהתאם לאמור, הרווח ממגזר הבנייה למגורים צפוי להיות גבוה יותר בטווח הקצר- בינוני מאשר בשנת 2012 ולהפיק תזרים משמעותי לשירות החוב בטווח הקצר-בינוני.

בשיקולים להעלאת הדירוג מציינת מידרוג את מצבת הנכסים של החברה הנמצאת בצמיחה משמעותית מזה מספר שנים, את שיעורי התפוסה הגבוהים בנכסים המניבים ואת הגידול ב-NOI. עיקר העליה נובע, לדעת מידרוג, מהמיזוג המוצלח של חברת אוסיף ומהפעילות בגנים הטכנולוגיים.

שלמה אייזנברג, מנהל העסקים הראשי בקבוצת ישרס, מסר: "העלאת הדירוג של החברה, לאחר שנים של פירעון מאסיבי של סדרות אג"ח וחוב בנקאי, בעקבות רכישת אוסיף, מהווה הבעת אמון משמעותית למצבה העסקי והפיננסי של קב' ישרס. המגמות המסתמנות בדוחות הכספיים לסוף שנת 2011, נותנים בסיס להערכה כי מגמת השיפור בתחומי הפעילות העיקריים של הקבוצה יימשכו גם בעתיד."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה