נתון התמ"ג של ארה"ב הציג עליה של 1.1% בלבד לעומת צפי של 1.2%

 | 
תוצר מקומי גולמי
הצמיחה של ארה"ב עלתה במהלך הרבעון השני של השנה בקצב מעט איטי יותר מהמצופה, כאשר העסקים במדינה הורידו באגרסיביות ממחירי הסחורות שלא נמכרו, ובכך קיזזו את הוצאות הצרכנים. התוצר המקומי הגולמי התרחב בשיעור שנתי של 1.1%, כך הודיע מחלקת המסחר באומדן השני שלה בנוגע לתמ"ג. קריאה זו הייתה נמוכה במעט מצפי הכלכלנים שעמד על עליה של 1.2%.
הנתון המתוקן הוא תוצאה גם מייבוא גבוה יותר מהציפיות, ונתוני הוצאות חלשים של הממשל המקומי והמדינה. המשק צמח בשיעור של 0.8% ברבעון הראשון, ובשיעור של 1% בסה"כ במחצית הראשונה של 2016. התיקון לתמ"ג לרבעון השני של השנה היה בהתאם לצפי הכלכלנים. המשק התקשה לצבור מומנטום מאז ההאטה במחצית האחרונה של 2015 והדבר מביא לסיכון של מיתון.
בזמן שהנתונים עד כאן לרבעון השלישי של השנה היו מעורבים, שוק התעסוקה הציג תוצאות חיוביות וצפי לתמוך בנתון הוצאות הצרכנים וגם כן בנתוני הצמיחה ברבעונים הקרובים.
הממשלה גם דיווחה כי רווחי התאגידים לאחר מס צנחו בשיעור של 2.4% ברבעון האחרון, זאת לאחר עליה של 8.1% ברבעון הראשון. רווחים חלשים יכולים להגביל התאוששות בהוצאות עסקיות. עם רווחים בירידה, מדד צמיחה אלטרנטיבי (GDI- הכנסה מקומית גולמית) עלה בשיעור של רק 0.2% ברבעון השני, הנתון החלש ביותר מאז הרבעון הראשון של 2013. המלאי של העסקים צנחו ב-12.4 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, הירידה הראשונה מאז הרבעון השלישי של 2011.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה