סימן לדאגה: המדדים מצביעים על המשך הירידה בהשקעה של החברות האמריקניות

 | 
נאסד"ק, צילום: נאסד"ק
בעוד הדיווחים של רווחים גבוהים מהצפוי של החברות האמריקניות דוחפות את מדדי המניות בניו יורק לשיאים של כל הזמנים, מדדי המאקרו בארה"ב מצביעים על כך שהרווחים לא בהכרח מנוצלים להשקעה בטווח הארוך.
מוקדם יותר היום, פורסם כי ההשקעה של החברות האמריקניות ירדו בחודש מארס בפעם השביעית ברציפות. על פי כלכלנים שונים, הירידה בהשקעה ובהוצאות של החברות נובעת המתחזקות הדולר במדינה אל מול סל המטבעות העולמי ומהירידה במחירי האנרגיה במדינה. הירידה במחירי האנרגיה גורמת לירידה בהשקעה ובפעילות של חברות הנפט. מתוך כך נרשמת גם ירידה בהזמנות של מוצרים נלווים בתחום חיפושי והפקת הנפט. 
הירידה בשווי ההשקעות של החברות האמריקניות עלולה לרמוז כי הכלכלה האמריקנית תצטרך להתמודד בהמשך השנה מירידה בתוצר ואף על כך שהצפי להצמיחה בתוצר בשנת 2015 תהיה נמוכה משמעותית מהשנה שקדמה לה. הצפי לצמיחה בכלכלה האמריקנית לרבעון הראשון עומדת על 1.5% בלבד.  זאת לאחר שברבעון האחרון תוצר הכלכלה האמריקנית צמח ב-2.2%. 
משרד המסחר בארה"ב פרסם היום (ו') שההזמנות למוצרים ברי קיימא בחודש מארס ירדו ב-0.2%. הזמנות נמוכות, הינן אינדיקציות לירידה עתידית בייצור. הירידה בהזמנות בחודש מארס מגיעות לאחר ירידה חדה יותר בהזמנות בחודש פברואר בסך של 1.3% - הירידה החדה ביותר מאז חודש ינואר 2014. התחזית של השוק הייתה דווקא לעליה חודשית בהזמנות בסך של 0.3%. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה