משפחת האסטרטגיות "ארביטראג' מיזוגים ורכישות" - הצעות רכש

בועז אילון מנכ"ל של בית השקעות תטא העוסק בהשקעות אלטרנטיביות, סוקר השבוע את משפחת האסטרטגיות "ארביטראג' מיזוגים ורכישות"
 | 
משפחת האסטרטגיות "ארביטראג' מיזוגים ורכישות" - הצעות רכש
השקעות אלטרנטיביות מיועדות להרוויח בכל מצב של השוק ועל כן התפתחו צורות השקעה רבות. מהותן היא להניב רווח שאינו כפוף לעליית מחיר כמו בהשקעות רגילות במניות ואיגרות חוב. דיברנו כבר על אסטרטגיית ניירות ערך מדוכאים בסקירה השבועית מהתאריך ה-19 ביוני 2011 השייכת למשפחת "ארביטראג' מיזוגים ורכישות. עתה נבדוק היכן נוכל למצוא הזדמנויות השקעה באסטרטגיה מאותה משפחה, המנצלת הצעות רכש כדי להניב רווחים?

כאשר מתפרסמת , בדרך כלל במטרה למחוק את המניה ממסחר בבורסה, קופץ המחיר קרוב למחיר בו ניתנה ההצעה ומגיע ל-4%-7%. הוא לא מגיע למלוא המחיר של הצעת הרכש, עקב חוסר הוודאות כי הצעת הרכש אכן תצא לפועל, שכן בדרך כלל מותנת ההצעה בתנאי סף, כגון היענות מינימום של מניות שבעליהן יענו להצעת הרכש.

תפקיד מנהל האסטרטגיה הוא להעריך את הסיכויים למימוש ההצעה כדי להניב רווחים. אם הוא מעריך שההצעה תצא לפועל, עליו לרכוש את מניות החברה הנרכשת כדי להרוויח את פער המחיר ביום ביצוע הקנייה.

ההזדמנות כרגע - רודמקו

ביום 14 ביולי פורסמה הצעת רכש ראשונה למניות חברת רודמקו שבשליטת אלעד שרון (הבן של יצחק תשובה) במחיר של 9.5 ש' למניה. עם פרסום ההצעה זינק המחיר מ-7.3 ש' ל-8.5 ש'. המחיר האחרון בו נסחרה המניה ביום חמישי ה-28 ביולי הוא 8.89 ש'. באותו היום פורסמה הצעת רכש נוספת במחיר גבוה ב-2 אגורות מההצעה הראשונה והצעת הרכש החדשה עומדת על 9.52 ש'. נראה כי אלעד ויועציו נחושים למחוק את המניה ממסחר. יש סיכוי טוב שההצעה תתממש, אם לא במחיר הזה אז במחיר גבוה אף יותר.

אם מחירה של רודמקו לא יעלה הרבה ויאפשר השגת רווח בהפרש בין מחיר הקנייה ל-9.52 ש', הרי שקיימת כאן הזדמנות לרווח ארביטראג' מצוין. הצעת רכש אחרת של תשובה מלפני שבועיים וחצי למניית "דלק ישראל" נכשלה, מכיוון שמחיר המניה קפץ מיד למחיר 94 ש', גבוה בשני שקלים מהצעת הרכש שהייתה בגובה 92 ש'.

הצעת רכש נוספת שפורסמה מיום 26 ביולי במחיר של 101 ש' גרמה לעליית מחיר המניה ל-100, קרוב למחיר ההצעה שהפעם תצא כנראה אל הפועל. במקרה והצעת הרכש מוצעת בדרך של החלפת מניות, נקנה את מניות החברה הנרכשת ונמכור בשורט את מניות החברה הרוכשת.

תחום ההשקעות האלטרנטיביות הוא רחב ומגוון מאוד. ההשקעה בו חשובה לכל תיק השקעות וגם פיזור בין אסטרטגיות המסחר השונות חשוב להשגת יחס סיכוי / סיכון מרבי לתיקים.

הכותב, בועז אילון מנכ"ל של בית השקעות העוסק בהשקעות אלטרנטיביות

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה