איך להרוויח בלי להסתמך על עליות?

בועז אילון, מנכ"ל תטא בית השקעות, כותב על הדרך להשיג רווח ללא תלות העלייה או ירידה של מדד המניות
 | 
(קרדיט: Getty images Israel)
השקעות אלטרנטיביות נועדו להגדיל את התשואה של תיקי השקעות וזאת מבלי להגדיל את הסיכון הכולל. הן מאפשרות פיזור אפקטיבי של הסיכון בכך שאינן תלויות בהכרח בכיוון השווקים.

במסגרת האסטרטגיות שמנסות להשיג רווח ללא תלות בעלייה או ירידה של מדד המניות, ניתן לסחור גם על מדד התנודתיות או מדד ה-VIX העומד על 19.16. נבצע כתיבה של אופציית קול על מדד ה-VIX במחיר מימוש 19 מיתוך ציפייה שסטיות התקן לא יעלו בהרבה. בפקיעת האופציה ב-16 לאוגוסט הקרוב, אם התנודתיות תהייה נמוכה מ-19 נרוויח את הפרמיה בסך 1.90 דולר. אם העלייה של מדד התנודתיות לא תהייה חדה ולא תעבור את רמת ה-21.9, היא תשאיר אותנו עם רווח. מצב של עלייה מהירה בסטיות יחייב אותנו לסגירת פוזיציה בהפסד, ונקודת חיתוך ההפסד צריכה להיות 21.

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה