21:03 סגירה יציבה בוול סטריט: המשקיעים מחכים להתפתחויות בסין, נטפליקס איב... >>

19:51 וול סטריט:מניית גולדמן זאקס נופלת 2.5% לאחר פרסום הדו"חות

18:08 התמונה העגומה על השווקים העולה מהדו"חות של הבנקים הגדולים בארה"ב >>

16:24 בני ברק: עשרות עצורים בהפגנות החרדים נגד מעצר העריקים

15:22 המאבק נמשך: ארגוני הנכים מפגינים כעת ליד ביתו של רה"מ בירושלים

14:40 השר בנט: אין לנהל משא ומתן עם ממשלה פלסטינית שנשענת על חמאס >>

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

אסטרטגיית ארביטראז' אג"ח להמרה - האם זהו המצב הבטוח בתקופה תנודתית?

בועז אילון, מנכ"ל תטא בית השקעות, סוקר את מדד מעו"ף המקומי ומדד נאסד"ק 100; מה העליות של השבועיים האחרונים טומנות בחובן?
 | 
Share
מעו"ף, מחיר אחרון: 1260.16


להלן ניתוח של
מדד המעו"ף
מדד המעו"ף
מדד משוקלל של 25 שערי המניות של החברות בעלותשווי השוק הגבוה ביותר שנסחרות בבורסה לניירות ערך בת''א.(מעו''ף - מכשירים עתידיים ופיננסיים). המדד מתעדכן פעמיים בשנה, בחודש אפריל ובחודש יולי. לצפיה במדד המעו"ף
ומצבו היום:


1. המגמה ארוכת הטווח נותרה חיובית, נקודות השיא והשפל מסודרות בסדר עולה ואסור להיות פסימיים.
2. בחינת המחזוריות מלמדת כי בסבירות גבוהה נכונות לנו עוד 2-3 שנים חיוביות בשווקי המניות ועוד עלייה ניכרת לפני המפולת הבאה.
3. מתחילת השנה ראינו גלים יורדים ועולים ללא כיוון ברור. העליות החלו לפני שבועיים ולכן יש סבירות גבוהה להמשך עליות במשך החודש וחצי הקרובים ויותר.
4. ההתנגדות המשמעותית ביותר היא ברמת ה-1340. כאשר המעו"ף יגיע לשם, סביר שנראה מנוחה של לפחות כמה ימים.
5. חזרה ל-1340 צפויה להתרחש עד סוף אוגוסט.
6. כאשר תיפרוץ ההתנגדות ברמת ה-1340, צפויה תנועת התחזקות חדה ומהירה והמעו"ף צפוי להגיע עד 1600 נקודות תוך 3 חודשים מיום הפריצה.
7. תיקון גל העולה, אם יתרחש, צפוי להיעצר ב-1245 ולא נמוך מרמה זו.
8. מחזורי המסחר אינם גבוהים וזהו סימן שלילי אבל בשכלול שאר הפרמטרים עובדה זו עדיין לא משנה את התמונה.

מדד הנאסד"ק 100, מחיר אחרון: 2405

מדד הנאסד"ק הוא אחד המדדים החזקים היום. בניגוד למדדים אחרים כמו הדאו ג'ונס, ה-S&P500 ואחרים שמתקרבים לשיא שקבעו בסוף אפריל, הנאסד"ק 100 שבר ביום חמישי שיא חדש בדרך לפסגה. אפילו חברו הטוב מדד הנאסד"ק התקרב מאוד לשיא הקדם אבל לא הצליח לשבור אותו. יעד המחיר הוא 2700 עד סוף אוקטובר. בגלל העלייה החדה של השבועיים האחרונים גם תיקון יכול להיות אלים ולהוריד את הנאסד"ק 100 ל-2250. אסטרטגיית ארביטראז'
אג"ח להמרה
אג"ח להמרה
אג"ח להמרה - איגרת חוב שהונפקה על ידי חברה אשר נותנת למשקיעים אופציה להמיר את החוב למניות החברה. בכל שלב בחיי האג"ח ניתן לחשב האם ישנה כדאיות לבצע המרה למניות. האג"ח מספק למשקיע הבטחה שוטפת מריבית על האג"ח אך באותה המידה הוא יכול להרוויח מעליית שער המנייה בבורסה
זוהי אחת מהאסטרטגיות הידועות והנפוצות ביותר שקרנות הגידור עושות בה שימוש. כמו כל ההשקעות האלטרנטיביות שמטרתן להניב רווח בכל מצב של השוק, גם ארביטראז'
אג"ח
אג"ח
תעודת התחייבות, בה מתחייב המנפיק לשלם לרוכש התעודה תשלומים בסכומי כסף שנקבעים מראש ובמועדי פרעון קבועים. רוכש התעודה זכאי לקבל את התשלומים המובטחים גם אם החברה המנפיקה בהפסדים, לעיתים החוב מובטח על ידי שעבוד נכסי החברה. לצפיה בנתוני אג"ח
להמרה אמורה לספק רווח ללא תלות בהתנהגות השוק. לכן גם את אסטרטגיה זו יש להחזיק בכל תיק השקעות במטרה להוריד את הסיכון ואת התלות של תשואת התיק בעליית שערי המניות ובירידת הריבית.

למרות שלאסטרטגיה מתאם נמוך עם השוק ושתוצאותיה אינן קשורות קשר חזק למניות ולאיגרות החוב. היא עלולה במצבי קיצון להפסיד הרבה כפי שנסביר מיד.

כיצד בונים אסטרטגיית ארביטרז' אג"ח להמרה?

נקנה איגרת חוב להמרה, כדי לבטל את החשיפה לשינויים במחיר המניה נמכור בשורט את המניה לפי יחס הדלתא. לדוגמא, הדלתא של אופציית הקול הגלומה באיגרת החוב היא 25% אזי על כל 1 מליון ש' של איגרות חוב נמכור בשורט 250,000 ש' מהמניה.

כדי למנף את האסטרטגיה כמו שנהוג בהשקעות אלטרנטיביות, יש לקחת הלוואה שכן המכירות בשורט אינן בסכומים שיספיקו לקניה נוספת ושוב מכירה בשורט. אלא אם איגרת החוב היא במסלול מנייתי ואז סכום המכירה בשורט גבוה יחסית.

זוהי אסטרטגיה פנטסטית שכן אם חישבנו נכון את הדלתא של איגרת החוב להמרה, שינוי במחיר המניה בעלייה או בירידה לא ישפיע על השווי הכולל. אבל איגרות החוב משלמות את הקופונים ומהוות הכנסה ותזרים שוטף.

האם אסטרטגיה זו הרוויחה ב-2008 - שנת המפולת?

האירועים החריגים של 2008 גרמו נזקים כבדים למשקיעים באסטרטגיה זו. למרות שתיאורטית היא אינה חשופה לשינוי במחיר המניה, בשנת 2008 נפלו איגרות החוב בעשרות אחוזים. למרות שמכירת המניות בשורט הניבה רווח, לא הספיקה הירידה להגן בפני ההפסד באיגרות החוב. הסיבה לכך שבדרך כלל מוכרים את המניה בסכום נמוך ביחס לסכום קניית האג"ח על פי יחס הדלתא.

קרן סוויד הצרפתית שפעלה באסטרטגיה זו הייתה ממונפת מאוד על הנכסים שלה והפסידה 5 מיליארד אירו בשבוע אחד במהלך 2008. מובן שמצב בו החברה פושטת רגל, מכירת המניה בשורט לא תגן עלינו מספיק והאסטרטגיה תפסיד. לפיכך, בדומה להשקעה ישירה באיגרות חוב קונצרניות בה חשוב לפזר כדי שלא ייווצר נזק גדול במקרה של חדלות פירעון, כך גם בארביטראז' אג"ח להמרה. חשוב לבנות את האסטרטגיה על מגוון רחב של מניות ואיגרות חוב.

מה לקנות ולמכור היום?בועז הוא המנכ"ל של בית השקעות תטא1 העוסק בהשקעות אלטרנטיביות

***אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.